2024’ün İkinci Yarısına Kadar Çıkacak Nintendo Switch Oyunları

En son yapılan Nintendo Partner Direct sunumunda, Switch için duyurulan oyunlar oldukça ilgi gördü. Biz de sizin için yılın ikinci yarısına kadar çıkacak çoğunluğu üçüncü parti olan bu oyunları derledik. Gelin listedeki oyunlara ve ne zaman çıkacaklarına beraber bakalım.

Princess Peach: Showtime! – 22 Mart (Özel Oyun)

Wallbang Gaming Network
2024’ün İkinci Yarısına Kadar Çıkacak Nintendo Switch Oyunları 14

Nintendo’nun geliştirdiği Princess Peach: Showtime!, 22 Mart 2024’te Nintendo Switch için piyasaya sürülüyor. Peach, Sparkle Tiyatrosu’nun koruyucusu Stella ile işbirliği yapıyor ve kötü Grape ve ekibi Sour Bunch’a karşı savaşıyor. Bu savaşta dönüşümler geçiriyor ve her dönüşüme göre yeni yetenekler kazanıyor. Ninja, kovboy, kılıç savaşçısı, dedektif, pastacı bu dönüşümlerden sadece birkaçı! Her bir dönüşüme özel tasarlanmış platformlarda benzersiz deneyimler yaşanıyor.

Nintendo mağazasından, 22 Mart tarihinde çıkacak olan Princess Peach: Showtime!’i 59.99 dolar karşılığında ön sipariş verebilirsiniz. Ayrıca demosu mevcut.

South Park: Snow Day- 26 Mart

Wallbang Gaming Network
2024’ün İkinci Yarısına Kadar Çıkacak Nintendo Switch Oyunları 15

Question LLC tarafından geliştirilen ve THQ Nordic tarafından yayımlanacak olan South Park: Snow Day, 26 Mart tarihinde piyasaya sürülüyor. Oyun, South Park: The Stick of Truth ve South Park: The Fractured But Whole’un devamı olarak geliyor. Önceki iki oyunun aksine, bu oyunda üç boyutlu bir tasarıma sahip. Ayrıca en fazla 3 oyuncunun katılabileceği bir eşli çok oyunculu mod da bulunuyor.

26 Mart tarihinde çıkacak olan South Park: Snow Day $29.99 fiyat etiketi ile ön sipariş açıldı.

Pepper Grinder – 28 Mart

Wallbang Gaming Network
2024’ün İkinci Yarısına Kadar Çıkacak Nintendo Switch Oyunları 16

Devolver Digital’in yayıncılığını yaptığı Ahr Ech tarafından geliştirilen Pepper Grinder iki boyutlu aksiyon-platform türünde bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Platform türüne yeni bir eğlence katan bu yapımda güçlü bir matkap kullanarak yollarımızı açıyoruz. Hem karada hem de suda kazarak ilerleyebiliyoruz ve hazinesi çalınan karakterimiz Pepper’ın onu bulmasına yardımcı oluyoruz. Macera sırasında bulduğumuz değerli eşyaları dükkanlarda satarak yeni geliştirmeler de elde edebiliyoruz.

Pepper Grinder 28 Mart tarihinde çıkacak olup, $14.99 fiyat etiketi ile satılıyor. Ayrıca denemek isteyenler için demosu da bulunuyor.

Grounded – 16 Nisan 2024

Wallbang Gaming Network
2024’ün İkinci Yarısına Kadar Çıkacak Nintendo Switch Oyunları 17

Obsidian Entertainment tarafından geliştirilmiş olan ve Xbox özel oyunu olan Grounded, çıkışından dört yıl sonra Nintendo Switch’e geliyor. Çok oyunculu hayatta kalma türündeki bu yapımda böceklerden çok daha küçük boyutlardaki insanlar olarak oynuyoruz. Çeşitli bilimsel araştırmalar yapıp kendimizi geliştirebiliyoruz. Tüm bunları yaparken elbette bizden daha büyük boyutlardaki böceklere dikkat etmemiz gerekiyor. 

Tales of Kenzera: ZAU – 23 Nisan

Wallbang Gaming Network
2024’ün İkinci Yarısına Kadar Çıkacak Nintendo Switch Oyunları 18

Surgent Studios tarafından geliştirilen ve Electronic Arts’ın yayıncılığını yaptığı Tales of Kenzera: ZAU iki boyutlu bir aksiyon metroidvania oyunu olarak dikkat çekiyor. Kenzera diyarlarının çok renkli ve masalsı atmosferinde karakterimiz Zau ile bir yolculuğa çıkıyoruz. Bu yolculukta çeşitli bulmacalar, parkurlu alanlar ve düşman savaşları bizleri bekliyor.

Tales of Kenzera: ZAU oynamak istiyorsanız $17.99 fiyat etiketi ile ön sipariş verebilirsiniz.

Another Crab’s Treasure – 25 Nisan

Wallbang Gaming Network
2024’ün İkinci Yarısına Kadar Çıkacak Nintendo Switch Oyunları 19

Aggro Crab tarafından geliştirilen bir yengeci kontrol ettiğimiz Another Crab’s Treasure bir soulslike oyunu olarak görüyoruz. Birbirinden farklı eşyaları kabuk olarak kullanarak ilerleyebildiğimiz bu oyunda çeşitli saldırı yeteneklerimiz de bulunuyor. Bir yengeç olarak okyanusun derinliklerini keşfedeceğimiz bu yapımda birçok insanın attığı çöpler sizin için hazine olabilir.

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – Sweep the Board – 26 Nisan  (Özel Oyun)

Wallbang Gaming Network
2024’ün İkinci Yarısına Kadar Çıkacak Nintendo Switch Oyunları 20

Bir Sega oyunu olan Demon Slayer: Sweep the Board, 26 Nisan tarihinde Nintendo oyuncuları ile buluşuyor. Kutu oyunu temasına sahip yapımda zar atarak ilerliyor ve rakiplerimizi yenmeye etmeye çalışıyoruz. İçerisinde bir çok mini oyun bulunan bu yapım ayrıca dört oyuncuya kadar da eşli oynama imkanı sağlıyor.

26 Nisan’da çıkacak olan Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – Sweep the Board $59.99 fiyat etiketi ile satılıyor.

Endless Ocean Luminous – 2 Mayıs (Özel Oyun)

Wallbang Gaming Network
2024’ün İkinci Yarısına Kadar Çıkacak Nintendo Switch Oyunları 21

Nintendo’nun Nintendo Switch için geliştirdiği Endless Ocean Luminous, scuba dalgıçlarının su altı yaşamını keşfetmeleri için bir fırsat sunuyor. Oyun, oyunculara gerçek zamanlı olarak 500’den fazla deniz canlısı türünü belgeleme şansı veriyor. Çevrimiçi çok oyunculu mod, oyuncuların bir araya gelip en fazla 30 kişiyle aynı anda su altı keşifleri yapmalarını sağlıyor. 

Nintendo mağazası, 2 Mayıs’ta çıkacak olan Endless Ocean Luminous’i 49.99 dolarlık fiyat etiketiyle ön siparişe açtı.

World of Goo 2 – 23 Mayıs

Wallbang Gaming Network
2024’ün İkinci Yarısına Kadar Çıkacak Nintendo Switch Oyunları 22

World of Goo’nun devamı niteliğinde olan World of Goo 2, Nintendo Switch için özel olarak 23 Mayıs’ta geliyor. Bu yeni oyun; yaratıkları kullanarak köprüler inşa etmek, kuleler büyütmek, arazi biçimlendirmek ve uçan makineleri çalıştırmak gibi daha fazla çeşitlilik içeriyor. Oyuncular farklı yeteneklere sahip Goo Balls’ları kullanarak 64’ten fazla seviyede fizik tabanlı bir dünyada maceraya atılıyor.

Paper Mario: Thousand-Year Door – 23 Mayıs (Özel Oyun)

Wallbang Gaming Network
2024’ün İkinci Yarısına Kadar Çıkacak Nintendo Switch Oyunları 23

Paper Mario: The Thousand-Year Door, 2004’te Nintendo GameCube için çıkan, aynı isimdeki oyunun Switch için geliştirilen bir yeniden yapımı olarak karşımıza çıkıyor. Rol yapma ögeleri bulunan bu oyunda Mario’nun kağıt gibi gözüktüğü bir dünyada yepyeni bir maceralara atılmasına tanıklık ediyoruz. Mario, Kristal Yıldızlarını bulmak için tehlikeli düşmanlarla savaşırken, zamanlamaya dayalı savaş mekanikleri ve bulmacalarla da karşılaşıyor. 

Paper Mario: Thousand-Year Door, 23 Mayıs’ta yayınlanacak ve Nintendo mağazasında 59.99 dolarlık bir ön sipariş fiyatı ile sunuluyor.

Shin Megami Tensei V: Vengeance – 21 Haziran

Wallbang Gaming Network
2024’ün İkinci Yarısına Kadar Çıkacak Nintendo Switch Oyunları 24

Orijinal oyun genişletilmiş bir sürüm ile geri dönüyor. Shin Megami Tensei V: Vengeance, oyunculara daha fazla içerik ve yeni deneyim vaat ediyor. Fragmanda yeni içerikler hakkında net detaylar verilmemiş olsa da 21 Haziran tarihinde piyasaya sürüleceği açıklandı. 


Super Monkey Ball Banana Rumble – 25 Haziran (Özel Oyun) 

Wallbang Gaming Network
2024’ün İkinci Yarısına Kadar Çıkacak Nintendo Switch Oyunları 25

Sega, Super Monkey Ball serisinin yeni oyunu Super Monkey Ball Banana Rumble Switch’te yerini alıyor. Bu devam oyunu 200’den fazla aşama, yeni bir Spin Dash hareketi, yeni bir işbirliği modu ve kapsamlı karakter özelleştirmesi sunuyor. 4 oyunculu işbirliği modunda oynayabiliyor, ayrıca mini oyunlar serisinde 16 oyuncuya kadar yarışabiliyoruz.

Super Monkey Ball Banana Rumble $49.99 fiyat etiketi ile satılıyor.

Luigi’s Mansion 2 HD – 27 Haziran (Özel Oyun)

Wallbang Gaming Network
2024’ün İkinci Yarısına Kadar Çıkacak Nintendo Switch Oyunları 26

Luigi’s Mansion 2 HD, aynı adı taşıyan Nintendo 3DS oyununun bir yeniden yapımı olarak karşımıza çıkıyor. Luigi’nin korku dolu macerasına eşlik etme şansı sunuyor. Bu macerada Evershade Vadisi’nin ürkütücü mekanlarında, hayaletlerle dolu bir kaçışta bulunuyoruz. 

Nintendo mağazasından, 27 Haziran tarihinde çıkacak olan Luigi’s Mansion 2 HD’yi 59.99 dolar karşılığında ön sipariş verebilirsiniz.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler