Alan Wake 2, Işın İzleme ve DLSS 3.5 desteğiyle 27 Ekim’de piyasaya sürülüyor

Çok beklenen ve bu hafta piyasaya sürülecek olan Alan Wake 2 ışın izlemeli grafiklerle göz kamaştırıyor. Oyun, NVIDIA DLSS 3.5’in yapay zeka destekli teknoloji paketiyle hızlandırılıyor ve geliştiriliyor.

GeForce RTX 40 Serisi oyuncuları oyunu kare hızları ortalama 4.5X daha hızlı ve ışın izleme ve NVIDIA DLSS Işın Oluşturma sayesinde daha da etkileyici bir şekilde deneyimleyebiliyor. Oyun NVIDIA Reflex desteğiyle daha da geliştiriliyor.

Ayrıca, Ikonei Island: An Earthlock Adventure ve Shadows of Doubt gibi iki yüksek puan alan bağımsız oyun da bugün DLSS performans güncellemesi alıyor.

Alan Wake’in Dönüşü!

Remedy Entertainment’ın sabırsızlıkla beklenen Alan Wake 2‘si, Epic Games tarafından yayınlanacak ve 27 Ekim’de çarpıcı ışın izli grafiklerle, DLSS 3.5 Işın Oluşturma ile geliştirilmiş ve hızlandırılmış versiyonuyla karşımıza çıkacak. Oyuncular, Alan’ı sonsuz bir kabusa boğan doğaüstü bir karanlığın kaynağını ararken, korkutucu ve güzel iki dünyayı keşfedecekler.

Alan Wake 2’nin ışın izli, yol izlemeli görselleri oyunun ışıklandırma, yansımalar ve gölgelerini bir araya getirerek inanılmaz sonuçlar üreten tek bir çözüm sunuyor. Konuyla ilgili daha fazla detay için videoya göz atabilirsiniz. 

Remedy Entertainment Baş Grafik Programcısı Tatu Aalto, “DLSS 3.5’teki yeni Işın Oluşturma özelliği, ışın izlemeli dünyamızı her zamankinden daha güzel bir şekilde sunarak sizi Alan Wake 2’nin hikayesinin derinliklerine taşıyor” diyor. 

Alan Wake 2, DLSS Performans Yükseltmesiyle 4.5X Daha Hızlı Hale Geliyor

GeForce RTX GPU’da Alan Wake 2’de ışın izleme ve DLSS’i etkinleştirmek, otomatik olarak Işın oluşturmayı devreye sokarak iki gürültü azaltıcıyı tek bir yapay zeka modeliyle değiştiriyor. Bu sayede oynanış daha etkileyici, grafikler daha gerçekçi hale geliyor. Ayrıca, Işın Oluşturma testlerinde oyun %14 daha hızlı çalışıyor, böylece GeForce RTX oyuncularının performansı daha da hızlandırılıyor.

NVIDIA teknolojisinin bu kombinasyonu, NVIDIA GeForce RTX Oyuncularına güzel grafikler ve dikkate değer bir performans artışı sunuyor. İşte birkaç örnek:

• 4K’da, her ayarı en üst düzeye çıkarmak ve ışın izlemeyi etkinleştirmek, Frame Generation, Işın Oluşturma ve Super Resolution’ı etkinleştirmek, kare hızlarını astronomik bir şekilde hızlandırıyor. GeForce RTX 4090’da performans 4.1X’e kadar artıyor, bu da sahiplerinin 4K’de 120 FPS’nin üzerinde Alan Wake 2 oynamasını olanak tanıyor! GeForce RTX 4080’in performansı 4.7X’e kadar artarken, GeForce RTX 4070 Ti’nın performansı 4.7X’e kadar çıkıyor, maksimum ayarlarda ise 4K’da oyunu neredeyse 80 FPS’de oynamayı mümkün oluyor. 

• 1440p’de, GeForce RTX 40 Serisi kare hızları ışın izleme ve diğer tüm ayarlar en üst düzeydeyken ortalama olarak 3X’e kadar artıyor, bu da GeForce RTX 4070 ve üstünde 80 FPS+’lık oyun oynamayı mümkün kılıyor.

• En popüler oyun çözünürlüğü olan 1080p’de, performans ortalama olarak 2.7X’e kadar çoğalıyor, daha hızlı kartların sahiplerinin 190 FPS’ye kadar oynaması ise mümkün oluyor. 

Alan Wake 2’nin Işın İzli Dünyası

Işın izleme, tüm sahne boyunca ışığı doğru bir şekilde simüle eder. Bu, gerçeklikten ayırt edilemeyen film ve TV grafikleri oluşturmak için görsel efekt sanatçıları tarafından kullanılıyor, ancak GeForce RTX GPU’larının RT Çekirdekleri ve NVIDIA DLSS 3.5’in yapay zeka destekli hızlandırması sayesinde, gerçek zamanlı video oyunu ışın izli olarak oynamak artık mümkün hale geliyor. 

Alan Wake 2 Game Ready Sürücüleri, Paketi ve Bulut Oynanışı

Alan Wake 2 için NVIDIA Game Ready Sürücüsünü 26 Ekim’de ulaşılabiliyor olacak. 

Uygun GeForce RTX 4070, 4070 Ti, 4080 ve 4090 ekran kartlarını ve masaüstü bilgisayarları veya GeForce RTX 4090 Dizüstü GPU, RTX 4080 Dizüstü GPU veya RTX 4070 Dizüstü GPU’ya sahip bir dizüstü bilgisayarı belirli perakendecilerden satın alanlar, 27 Ekim’de piyasaya çıktığında oynamak üzere oyunun dijital bir kopyasına sahip olacak. Ülkenizdeki katılımcı ortakların tam listesini görmek için Alan Wake 2 bundle ana sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler