Assassin’s Creed Shadows’tan fragman ve çıkış tarihi geldi

Duyurulmadan önce bile bir sonraki büyük kapsamlı Assassin’s Creed oyununun Uzak Doğu’da geçeceği konusundaki iddialar ayyuka çıkmıştı ki hemen sonra Codename Red proje adıyla duyuru da yapılmıştı zaten. Aradan geçen iki yılın ardından ise dün Assassin’s Creed: Shadows ile tanıştık. Daha önce Syndicate ve Odyssey’i geliştiren Ubisoft Quebec tarafından, diğer stüdyoların desteğiyle geliştirilecek olan Assassin’s Creed Shadows güncel platformlar için 15 Kasım tarihinde piyasada olacak.

Biri shinobi diğeri ise samuray olan karakterlerimizin hikayeleri nerelerde birleşecek, nerelerde ayrılacak göreceğiz ancak eşyanın tabiatı gereği tamamen farklı iki oynanış bizi bekliyor olacak. Samuray karakterin fizikleri mesela, benim açımdan büyük bir merak konusu ve hazır elde yapılmışı varken For Honor’dan bir şeyler kapacaklarını umuyorum zira şimdiye kadar AC serisinde oynanış olarak bu kadar çizgiden ayrılan bir karakter/sınıf görmemiştik.

Uzak Doğu tarihine meraklı olanlar için oyunumuzun Sengoku döneminde geçtiğini de belirteyim. Bu dönemin önemli karakterlerinden olan samuray Yasuke de oyunumuzun ana karakterlerinden birisi. Kendi adıma, Nioh öncesinde oyunların doğru dürüst işlemediği bu dönemin giderek daha popüler olmasından ziyadesiyle memnunum. Fragmanın başlarında, oyundaki kadın shinobi karakterimiz olan Noae ile Yasuke’nin yolları kesişiyor ve gördüklerimiz de ikilinin oyun boyunca inişli çıkışlı bir ilişkileri olabileceğini gösteren cinsten.

Bu arada bir de oyuncuların canını sıkabilecek haber var. Tıpkı Avatar ve yakında gelecek olan Star Wars Outlaws’da olduğu gibi, oyunun kutulu versiyonunu bile satın alsanız yine de oyunu kurabilmek için internet bağlantısına ihtiyacınız olacak.

Wallbang Gaming Network
Assassin’s Creed Shadows’tan fragman ve çıkış tarihi geldi 2

Ubisoft aynı zamanda oyun için şahane bir de Collectors Edition tanıttı. Fiyatı henüz açıklanmayan bu şahane set Ultimate Edition’daki her şeyin yanı sıra bir Naoe & Yasuke figürü, Naoe’nin Tsuba katanasının gerçek boyutlu bir versiyonu, bir Creed duvar parşömeni, bir oyun haritası, 84 sayfalık bir art book, iki sumi-e litografi ve bir steelbook içeriyor.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler