ASUS, ROG Strix, ASUS Dual ve ProArt GeForce RTX 4060 ekran kartlarını duyurdu

ASUS, GeForce RTX 4060 ekran kartının ROG Strix, ASUS Dual ve ProArt ürün ailelerine gelen modellerini tanıttı. Yeni oyuncuların ve sistemini güncellemek isteyenlerin doğrudan 1080p çözünürlükte son derece gerçekçi grafiklerle oyun oynamaya başlamasını hedefleyen bu ekran kartı, NVIDIA Ada Lovelace GPU mimarisinin yanı sıra DLSS 3 ve kare oluşturma gibi teknolojilerle donatıldı. Dual ve ROG Strix GeForce RTX 4060 modelleri 29 Haziran’da kullanıcıların beğenisine sunuldu. Dual White ve ProArt GeForce RTX 4060 modelleri ise kısa süre içinde onları takip edecek.

ROG Strix GeForce RTX 4060 ile kesintisiz oyun keyfi

Güç, özellik ve ROG stilini bir arada arayan oyuncular ROG Strix GeForce RTX 4060’dan gözlerini alamayacak. ROG Strix GeForce RTX 4060 Ti ile aynı güçlü soğutma çözümünü ve siber punk estetiğini taşıyan bu yeni kart, en zorlayıcı oyunlarda bile serin çalışıyor. Tek bir 8 pimli güç bağlantısıyla çalışan bu kart, 3,1 yuvalık tasarımı ve 311,4 mm uzunluğuyla hem mevcut hem de yeni sistemlerle rahatça uyum sağlıyor.

Kart kompakt boyutlarda olsa da MaxContact soğutma bloğu hava akışı için yeterli alan bırakıyor. Üç yeni 11 kanatlı ASUS Eksen Teknolojili fan, ASUS’un önceki nesil modellerine göre %21 daha fazla havayı hareket ettirebiliyor ve serin hava akışı sağlıyor. Ayrıca havalandırmalı devasa arka plaka ısıyı bilgisayardan uzaklaştırmak için yeni bir yol açıyor. 0 dB teknolojisi kartın hafif yüklerde tamamen sessiz çalışmasını sağlıyor. 

Strix serisi kullanıcılara birinci sınıf özellikler sunmaya devam ediyor. Performans ve sessizlik modları arasında geçiş imkanı veren Dual BIOS anahtarı, kasa fanlarının bağlanabileceği iki adet FanConnect II başlığı ve Aura Sync uyumlu ARGB ışıklar gibi özellikler bu kartta da bulunuyor. Ayrıca sağlam güç dağıtımı ve ASUS Auto-Extreme üretim süreciyle elde edilen kaliteli yapı sayesinde bu kart uzun yıllar güçlü oyun deneyimleri sunmaya hazır.

ProArt ve Dual seçenekleri her tarza hitap ediyor

Sistemlerinde daha sade bir görünümü tercih edenler Dual veya ProArt GeForce RTX 4060 modellerini mutlaka değerlendirmeli. Daha büyük olan modelle aynı işlemciye ve 8 GB VRAM’e sahip olan bu modeller klasik siyah ve beyaz renk tonlarını taşıyor. Ayrıca her tür sisteme daha rahat uyum sağlayabilmek için RGB’den de vazgeçiyorlar. ProArt GeForce RTX 4060 sade hatları, şık renkleri ve sınırları belirli yüzeyleriyle öne çıkıyor. ProArt GeForce RTX 4060; müşteriye dönük profesyonel bir makine kuracaklara ve sistemlerini ASUS ProArt anakart, ekran ve çevre birimleri ekosistemine uyumlu hale getirmek isteyenlere mükemmel çözüm sunuyor. İçerik oluşturucu veya tasarımcı olarak çalışmaya yeni başlamış kullanıcılar da kartla birlikte sunulan 3 aylık ücretsiz Adobe Creative Cloud aboneliğinden (En çok 238,47 ABD doları değerinde) yararlanabilecek.

Dual ve Dual White GeForce RTX 4060 ekran kartları kendilerini farklı kılan bazı ekstra özelliklere sahip. Renk seçeneklerine ek olarak bu kartlarda en yeni 11 kanatlı Eksen Teknolojili fanlardan iki adet bulunuyor. Böylece kartın uzunluğu yalnızca 227 mm oluyor. Bu kompakt yapı birçok farklı kasayla uyumlu olmayı sağlıyor. Kullanıcılar bu sayede NVIDIA GeForce RTX 40 Serisi ekran kartlarının gücüne kasalarını veya diğer iç bileşenlerini değiştirmeden de ulaşabiliyor. Dual serisinde ayrıca kullanıcıların ihtiyaçlarına göre performans ve sessizlik modları arasında kolayca geçiş yapmasını sağlayan Dual BIOS anahtarı da yer alıyor. Hem ProArt hem de Dual GeForce RTX 4060 modelleri, ROG Strix GeForce RTX 4060 ile aynı sağlam Auto-Extreme teknolojisinden yararlanıyor. Bu sayede kullanıcılar kartlarının uzun yıllar boyunca oyunlarda yanlarında olacağından emin olabiliyor.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler