Baldur’s Gate 3 Sistem Gereksinimleri

Baldur’s Gate 3, D&D 5th Edition kurallarına göre hazırlanmış bir RPG oyunudur. İster tek kişi isterseniz de coop olarak oynanabilecek bir yapı sunar. Masaüstü FRP oyunlarına aşina olan herkesin mutlaka kendinden bir şeyler bulabileceği, anlatım, akış, hikaye sunumu, sıra tabanlı savaş ve zar atım animasyonları ile size keyifli anlat yaşatabilecek, güçlü bir yapımdır.

Steam sayfasındaki oyuna dair kendi anlatımları bu konuda nasıl fantastik bir yapının inşa edildiğini gözler önüne seriyor.

“Zindanlar ve Ejderhalar Oyuncunun El Kitabı’ndaki 12 sınıf ve 11 ırktan birer tanesini seçip kendi kimliğinizi yaratın ya da çok iyi hazırlanmış bir geçmişe sahip Başlangıç karakterlerinden biriyle oynayın. Ya da kendi mekaniklerine ve hikâyesine sahip, tamamıyla özelleştirilebilir bir karakter olan Kara Dürtü ile oynayıp içinizdeki yozlaşmayla mücadele edin. Kimi seçerseniz seçin Unutulmuş Diyarlar’da ve ötesinde macera, yağma, savaş ve aşkla dolu bir yolda yürüyeceksiniz. Partinizi toplayın. Dört kişiye kadar oynayabileceğiniz çevirim içi maceranın tadını çıkarın.

Kaçırılmışsın, enfekte olmuşsun ve kayıpsın. Bir canavara dönüşüyorsun ama içindeki yozlaşma büyürken gücün de büyüyor. Bu güç, hayatta kalmanı sağlayabilir ama bunun bir bedeli olacaktır. En büyük kuvvetin ise yeteneklerin değil, parti arkadaşlarınla aranda kurduğun güven bağıdır. Şeytanlarla, ilahlarla ve diğer kötücül güçlerle kendini bir çatışmada buluyorsun ve Unutulmuş Diyarlar’ın kaderine sen karar vereceksin.”

Baldur's Gate 3 Sistem Gereksinimleri
Baldur’s Gate 3 Sistem Gereksinimleri

Baldur’s Gate 3 Hakkında

Baldur’s Gate III, Larian Studios tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir rol yapma video oyunudur. Dungeons & Dragons masa üstü rol yapma sistemine dayanan Baldur’s Gate serisinin üçüncü ana oyunu olmakla birlikte yeni Divinity 4.0 motoru sayesinde Baldur’s Gate III, eşi benzeri olmayan bir keşif, deney özgürlüğü ve seçimlerinize reaksiyon gösteren bir dünya sunuyor.

Baldur’s Gate 3’ün Türkçe olarak sunulduğunu ve AiBell ekibi tarafından Türkçe diline çevrildiğinin de altını çizmek gerek. FRP ve RPG oyunları, D&D kültürüne hakim Sencer Coşkun, Kayra Keri Küpçü ve Özay Şen gibi isimlerin dilimize kazandırılmasında katkısı büyüktür.

Baldur’s Gate 3 Minimum Sistem Gereksinimleri

64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
İşlemci: Intel I5 4690 / AMD FX 8350
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia GTX 970 / RX 480 (4GB+ of VRAM)
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 150 GB kullanılabilir alan
İlave Notlar: SSD required

Baldur’s Gate 3 Önerilen Sistem Gereksinimleri

64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
İşlemci: Intel i7 8700K / AMD r5 3600
Bellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia 2060 Super / RX 5700 XT (8GB+ of VRAM)
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 150 GB kullanılabilir alan
İlave Notlar: SSD required

Yeni çıkan oyunlara dair Sistem Gereksinimleri içeriklerimizi görmek için burayı takip edebilirsiniz.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler