Dead by Daylight için sıradaki karakter Alien filminden Xenomorph olabilir

Sıradaki lisanslı Dead by Daylight bölümünde gelecek karakter için büyük bir iddia var. Oyunun sıradaki karakterinin Alien filminden Xenomorph olacağı söyleniyor.

Xenomorph, var olan en ikonik film canavarlarından biridir. 1979 yılında Alien filminden çıkış yapan karakter Aliens, Alien 3 ve Alien Resurrection’da görüldü. Ayrıca bu korkutucu karakter filmden tam 15 yıl sonra çıkan Alien:Isolation adlı korku oyununda da yer almıştı.

Dead by Daylight, dört oyuncunun talihsiz hayatta kalanlar rolünü canlandırdığı asimetrik bir hayatta kalma-korku oyunudur. Bu roldeki oyuncular bir tür tanrısal varlık olan “Entity” tarafından kontrol edilen bir ölüm alanından kaçmaya çalışırlar. Entity; zamanın, mekanın ve popüler kültürün farklı bölgelerinden katilleri işe alır ve her maçta bir katil, hayatta kalanları öldürmeye ve onları korkunç bir et kancasında kurban etmeye çalışır. Xenomorph katil ekibine kolayca uyum sağlayabilir. Xenomorph’un yer alacağı katil ekibinde bir K-Pop yıldızı, bir ortaçağ şövalyesi, Silent Hill’den Pyramid Head ve Resident Evil’den Albert Wesker bulunuyor.

Oyunun yapımcısı Behaviour Interactive Alien bölümü hakkında daha fazla bilgiyi 8 Ağustos’ta paylaşacak. Böylelikle Xenomorph’un oyun içinde yetenekleri ve oyuncuları nasıl avlayacağını öğrenebileceğiz. Xenomorph, Dead Transmission bölümündeki The Singularity’nin ardından oyundaki ikinci uzay katili olacak.

Oyunun hayatta kalanlar rolüne Alien’den Ellen Ripley gibi birinin eklenmesi de mümkün. Eğer bu durum gerçekleşirse ekipteki Jill Valentine ve Ash Williams gibi yeteneklerle iyi bir sinerji oluşturabilir.

Alien bölümünde bizi başka nelerin beklediğini ve hiç dost canlısı olmayan Xenomorph’un hangi özelliklere sahip olacağını öğrenmek için biraz beklememiz gerekecek.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler