Dying Light 2 Bloody Ties

Techland'in beş yıllık ek paket planınının ilk üyelerinden Dying Light 2 Bloody Ties ile beraberiz. Bakalım plan çalışıyor mu?

Techland’in, ürettiği bir içeriğe biçtiği ömür bugün çoğu firmanın tüket-unut formülüne aykırı. 26 Ocak 2015’te çıkan ilk oyuna 21 Eylül 2021’de getirdikleri ek paketler ile bunu kanıtladılar. Birkaç kozmetikten ibaret de olsa, 6 yılın uzun bir süre olduğunu görmemek mümkün değil. Günümüzde 6 yıl önce çıkardığı bir oyuna yama bile getirmeyecek firmalar var. Buna çok kızmak da mümkün değil, bu süreçte hayatta kalmak zor. Ancak Dying Light 2 için, 2022 şartlarında bile 5 yıllık bir ek paket planı mevcut. Bu planın ilk üyelerinden Dying Light 2 Bloody Ties ile beraberiz. Bakalım plan çalışıyor mu?

Old Villedor’ın Dövüş Kulübü

Wallbang Gaming Network
Dying Light 2 Bloody Ties 3

Yer altında bir dövüş kulübü varmış duyumuna elimizde tuzlukla koştuğumuz ek paket, Carnage Hall koridorlarında devam ediyor. Aiden’in ufak bir meydan dövüşü sonrası Skullface adında yeni bir rakiple karşılaştığı bu alan, bir anda kaosa dönüyor.

Önce paramızı çalan, sonra hikayesini öğrendiğimiz Ciro, Bloody Ties’in ana odağında bulunuyor. Zombilerin bulunduğu dünyada “en güçlü adam” olmak için toplanma fikri güzel. Uygulamada hikayeye çok vakit ayırmıyoruz diyebilirim. Zaten ortalama 2-3 saat süren bir ek paketten bahsediyoruz. Ciro karakteri mantık olarak güzel de olsa derinlik kazanabilmesi için çok vakti yok.

Wallbang Gaming Network
Dying Light 2 Bloody Ties 4

Ek paketin ana ilerleyişi ise elemeler tarzı yan etkinlikleri yaptığımız bir yapıda. Zaten oyunun mevcut halinde çok fazla etkinlik var. Keşke bu tip bir yapı yerine farklı bir ilerleyiş sunabilselermiş. Verilen görevlerde bir kompleks yapı yok. Ancak zorluk olarak tatmin edecektir.

Dying Light 2’nin ilk ‘hikaye’ DLC’si Bloody Ties, şu noktada çok da bekleneni verebilmiş değil. Bulmaca veya gizem çözmek istiyorsanız size hitap edecek bir ek paket değil. Bunun yanı sıra eğer aksiyona doymadıysanız veya daha çok meydan okuma istiyorsanız göz atabilirsiniz.

Dying Light 2 Bloody Ties

SON KARAR

Dying Light 2’nin ilk ‘hikaye’ DLC’si Bloody Ties, şu noktada çok da bekleneni verebilmiş değil.

Artılar

  • Dövüş ve meydan okuma arayanlar için biçilmiş kaftan
  • Atmosfer olarak güzel

Eksiler

  • Karakterler çok yüzeysel kalmış
  • Farklı bir oynanış sunmuyor
6
İdare Eder
Grafik
6
10
Ses / Müzik
6
10
Oynanabilirlik
6
10
Atmosfer
6
10
Optimizasyon
6
10

İlgili İçerikler