Elden Ring, Xbox Game Pass’e Gelebilir

Elden Ring geçen yıl piyasaya sürülen ve çok ses getiren oyunlardan biri. FromSoftware tarafından geliştirilen bu açık dünya aksiyon RPG’si, oyuncuların uzun bir süredir keyifle oynadığı bir oyun. Bazı oyuncular bu oyunun sene başında duyurulan “Shadow of the Erdtree” DLC’sini beklerken bazı oyuncular ise oyunun Xbox Game Pass’e gelmesini bekliyor. Eğer siz de Elden Ring’i satın almak için tereddütlüyseniz, bu popüler RPG’yi deneyimlemenin farklı bir yolu olabilir. Yeni bir tweet oyuncuları Elden Ring’in Xbox Game Pass abonelik sisteminde olup olmayacağı konusunda meraklandırıyor.

Bu merak Xbox’ın kurumsal başkan yardımcısı olan Sarah Bond’un attığı bir tweet’le arttı. Yönetici Twitter üzerinden takipçilerine #XBOX etiketiyle birkaç emoji kullanarak yeni oyunla ilgili ipucu verdi. Tweet dizisinin bir sonraki tweet’inde ise Elden Ring paylaşarak merak uyandırmayı başardı ve bazı hayranları Elden Ring’in Xbox Game Pass abonelik sistemine gelebileceği konusunda meraklandırdı. Ancak konu hakkında resmi bir açıklama yok.

Bu ay Game Pass’e ikinci kez yeni oyunlar ekleniyor. Henüz bu ay gelen oyunları görmediyseniz buradan ulaşabilirsiniz. Ne yazık ki Elden Ring bu ay içerisinde Game Pass kütüphanesine eklenmeyecek. Fakat ilerleyen günlerde oyunun Game Pass kütüphanesine eklenme ihtimali hala var. Belki, bu Ağustos ayında Xbox Game Pass güçlü bir yenilik ile karşımıza çıkabilir. Sonuçta Eylül ayında tüm gözler Bethesda’nın Starfield’ında olacak.

Wallbang Gaming Network
Elden Ring, Xbox Game Pass’e Gelebilir 2

Elden Ring’in sürpriz bir şekilde bu ay ya da Ağustos ayında Xbox kütüphanesine eklenip eklenmeyeceğini bekleyip görmemiz gerekecek. Son olarak Xbox Game Pass hakkında bir diğer haber de Xbox Live Gold hizmetine son veriliyor. Microsoft, Xbox Live Gold hizmetinin yerini Game Pass Core isimli bir abonelik sistemine bırakacak. Game Pass Core, Live Gold’un tüm hizmetlerini yerine getirecek fakat yeni aylık oyunlar göremeyeceksiniz. Bunun yerine Game Pass’in keyfini çıkarabileceğiniz yılda 2-3 kez ekleme yapılacak küçük bir oyun koleksiyonu sizi bekliyor olacak.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler