Epic Games Store’da haftanın ücretsiz oyunu Grime

Epic Games Store, uzun zamandır her hafta yaptığı gibi bu hafta da oyunculara ücretsiz bir oyun sunuyor. Haftanın ücretsiz oyunu Grime, bizleri aksiyon ve macera çizgisindeki RPG temasıyla çok farklı bir yolculuğa çıkarıyor. Elimizdeki canlı ve mutasyona meyilli silahlarla düşmanlarımızı çok farklı yollardan alt ediyoruz ve onların kalıntılarını bir kara delikle tüketerek daha da güçleniyoruz. Bu yolda karakter geliştirme çeşitliliği ve sayısız strateji geliştirebilme olasılığı oyunun tekrar oynanabilirliğini ciddi düzeyde arttırıyor. Yüksek tempolu savaşlar ve pürüzsüz sürreal grafikler de işin içine girince karşımıza oynanışı kadar görsel açıdan da güçlü bir yapım çıkıyor.

Önümüzdeki bir haftalık süre boyunca ücretsiz olarak edinilebilecek olan Grime, 13 Temmuz 2023 TSİ 18.00’a kadar mağazada bizleri bekliyor olacak. Onun ardından ise bir sonraki haftanın ücretsiz oyunu olarak karşımıza Train Valley 2 çıkıyor. Train Valley 2, 13 Temmuz 2023 – 20 Temmuz 2023 tarihleri ​​arasında Epic Games Store PC mağazasından ücretsiz olarak oyuncuların kütüphanelere eklenebilecek.

Epic Games Store oyuncuları sevindirmeye devam ediyor

Mağaza, geçen yıl 99 ücretsiz oyun verdi (2021’de 89 idi). Epic’in yaptığı bilgilendirmeye göre bu oyunların toplam değeri 2.240 dolardı ve kullanıcılar 700 milyondan fazla ücretsiz oyun edindiler (2021’de bu sayı 765 milyondu). Şirket, kısa süre önce yaptığı duyuruda oyuncuların gelecekte daha fazla yüksek profilli Epic Games Store’a özel oyun görmeyi bekleyebileceklerini ifade etti.

Öte yandan firmanın uzun zamandır amiral gemisi konumundaki oyunu Fortnite için de Haziran ayında Chapter 4 Season 3: Wilds içeriği oyunculara sunuldu. Bu içerikte adanın merkezinde yaşanan çökme ile geniş ve gizli bir kadim orman ortaya çıkıyor. Bu ormanda hem çeşitli tehlikeler, hem de birbirinden heyecan verici yeni detaylar oyuncuları bekliyor. Sadece adadaki değişikliklerle sınırlı kalmayan yeni sezonda termal görüş imkanı bulunan nişancı tüfeği Thermal DMR, sarmaşıklarda oradan oraya uçarken kullanabileceğiniz FlapJack Rifle, ve adının bile rakiplerinizi titretmeye yeteceği Cybertron Cannon bulunuyor.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler