Fortnite ve Nike arasında iş birliği duyuruldu

Fortnite, birbirinden renkli iş birliklerine devam ediyor. Bu sefer alıştığımızdan biraz daha farklı bir yöne doğru giden oyun, yeni konuğu olarak Nike markasını “Airphoria” adlı iş birliği etkinliğinde bizlerle buluşturacak. Aynı zamanda Nike tarafından 2022 yılının Kasım ayında oluşturulan NFT platformu .Swoosh üyelerine de özel ödülleri olacağı belirtilen bu işbirliği, bugün itibariyle başlayacak.

Fortnite oyuncuları bu kez daha sportif giyinecek

Bu etkinlikte Fortnite oyuncuları için tasarlanan skinler, kozmetikler ve çeşitli hediyeler olacak. Özellikle dikkat çeken .Swoosh adlı NFT platformu ise Nike tarafından “sporcuların sporun geleceğini desteklemelerine olanak tanıdığı ve marka için üretilen sanal kreasyonların dijital toplulukta kendine yer bulduğu bir web3 platformu” olarak tanıtılıyor.

.Swoosh platformunda ilk NFT ayakkabı koleksiyonu Mayıs ayında piyasaya sürüldü ve 1 milyon doların üzerinde satış yapmayı başardı. Spor giyim devi, aynı zamanda Electronic Arts ile de anlaşma yaparak bu platform üzerindeki sanal kreasyonları EA Sports oyunlarına entegre etme yolunda önemli bir adım attı. Oyuncular ileride oyun içerisinde NFT platformundan edindikleri ürünleri kullanma şansına da erişebilecekler.

Bu noktada akıllarda oyunlar ile NFT kavramlarının yan yana geldiği bazı soru işaretlerinin oluşması tabii ki kaçınılmaz oluyor. Ancak bu konuda henüz herhangi bir somut sinyal verilmiş değil. Nitekim birçok oyun firması da NFT konusuna makul sebeplerden ötürü soğuk bakıyor. Bazı girişimler olsa da, halen oyun dünyası ile NFT’ler tam anlamıyla birbirine temas etmiş sayılmaz.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler