Hasbro, Activison’un Transformers oyunlarını kaybetmediğini söyledi

Hasbro, VGC’ye yaptığı açıklamada: “Doğruyu söylemek gerekirse Transformers oyunlarının kaybedildiği yönündeki yorumlar yanlışlıkla yapıldı.”

“Bu açıklamalardan dolayı Activison’dan özür dileriz. Onlar harika ortaklar ve gelecekte birlikte çalışmak için sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Activison PR, GamesIndustry.biz’e yaptığı açıklamada konu hakkında ekleyeceği bir şey olmadığı fakat bir temsilci X sitesinde paylaştığı açıklamada Activison’un kodlara sahip olduklarını söyledi.

Güncelleme: Hasbro, Activison Blizzard’ın Transformers oyunlarının kodlarını kaybettiğini söylediği için özür diledi.

ORİJİNAL HİKAYE: Oyuncak devi Hasbro, Activision Blizzard’dan Transformers oyunlarını satışa geri koymasını istedi fakat yayıncı şirket oyunları kaybettiğini söyledi.

Activision Blizzard’ın oyunları tüm dijital platformlarda mevcuttu ancak Hasbro ile Activison arasındaki lisans sözleşmesi 2018’de sona erince oyunlar piyasadan çekildi.

Microsoft’un Activison Blizzard’ı satın almasının ardından hayran topluluğu web sitesi Transformer World 2005 tarafından Xbox 360 dönemindeki oyunların piyasaya tekrardan sürülüp sürülemeyeceği sorulduğunda Hasbro, yayıncı şirketin bunları içeren sabit diskleri kaybettiğini açıkladı.

Hasbro ekibinin bir üyesi “ne zaman bir şirket başka bir şirketi yerse, işler kaybolur ve bu çok sinir bozucudur” dedi.

“Umarız Microsoft ve Xbox anlaşmanın ardından tüm arşivleri ve hard diskleri inceleyecek ve bulacaktır.”

Bu oyunların kaybedilmesi Hasbro’nun Gamer Edition Transformers serisinin geleceğini de etkiledi.

Hasbro, “Bazı oyun dekorasyon detaylarını bulamadığımız için oyunu eski platformlardan yüklemek zorunda kaldık.” dedi.

Hasbro’nun hala bazı oyun içeriklerine erişimi bulunuyor fakat şirket War for Cybertron gibi oyunlarında erişimine ihtiyaçları olduğunu açıkladı. Hasbro “Activison bize konsept tasarımları iletiyor fakat biz istemiyoruz, eski bir bilgisayardan oyunları kopyaladık.” dedi.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler