Kendiniz için hangi kablosuz kulaklığı seçmelisiniz?

SteelSeries oyun kulaklığı koleksiyonunun büyümesiyle birlikte, oyuncuların en iyi seçimi yapmasına yardımcı olmak için her birinin belirli yönleri konusunda rehberlik etmekten mutluluk duyacağını açıkladı. Buna göre, bir kablosuz oyun kulaklığı ararken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç faktör var: sunduğu kablosuz bağlantı türü, pili, ses kalitesi, yapısı ve daha fazlası.

SteelSeries kulaklıklarla bu konularda yanlış yapmak oldukça zor. Bununla birlikte, kulaklıklar modele bağlı olarak bazı premium özelliklerle birbirleri arasında farklılık gösterecektir. Bilindiği gibi firma, yeni Arctis Nova 5 Wireless ile koleksiyonunu genişletmişti.

Wallbang Gaming Network
Kendiniz için hangi kablosuz kulaklığı seçmelisiniz? 9

Aktif Gürültü Engelleme

Bu üstün özellik Arctis Nova Pro Wireless‘a özgüdür. Şeffaflık Modu ile etrafınızdakilerden daha fazla farkında olmanız gerektiğinde, ne kadarını duyacağınızı bile ayarlayabilirsiniz. Sonuç olarak bu, en sevdiğiniz ortamlara dalmanın daha da iyi bir yolu.

Wallbang Gaming Network
Kendiniz için hangi kablosuz kulaklığı seçmelisiniz? 10

Pil Ömrü

Kesinlikle kablosuz kulaklıkların temel özelliklerinden biri. Steelseries oyuncuları rahat ettirmek için birçok kolaylık düşünmüş. Arctis Nova Pro Wireless çift batarya sistemine sahiptir, yani bir bataryayı kullanırken diğerini her zaman şarj edersiniz; değiştirmek sadece birkaç saniye sürer.

Öte yandan Arctis Nova 560 saate kadar dayanan geliştirilmiş bir pille geliyor. Bu da tam bir haftalık kullanım demek. Hem bu kulaklık hem de Nova 7 Wireless, USB-C üzerinden Hızlı Şarj özelliğine sahiptir, böylece hızlı bir şekilde aksiyona geri dönebilir ve arkadaşlarınızı bekletmezsiniz

Wallbang Gaming Network
Kendiniz için hangi kablosuz kulaklığı seçmelisiniz? 11

Dual Wireless ve Quick-Switch Wireless

Tüm bu kulaklıklar şık kablosuz bağlantı yöntemlerine sahip. Her biri 2.4GHz bağlantıya sahip, ki oyun söz konusu olduğunda Bluetooth yerine bunu tercih etmelisiniz. Daha iyi ve gecikmesiz.

Nova Pro ve Nova 7, her iki bağlantıyı da aynı anda kullanabileceğiniz Çift Kablosuz özelliğine sahiptir. Yani oyun oynarken aynı zamanda telefonunuzdan podcast dinleyebilir, telefon görüşmesi yapabilir ya da müzik dinleyebilirsiniz. Uzman bir kullanıcı gibi neyi karıştırmak ve eşleştirmek isterseniz.

Öte yandan Nova 5, Quick-Switch Wireless özelliğine sahiptir. Eşzamanlı olmasa da, istediğiniz zaman Bluetooth bağlantınıza geçebilir ve bir çağrı alırsanız, tek bir düğmeye dokunarak cevaplayabilirsiniz.

Wallbang Gaming Network
Kendiniz için hangi kablosuz kulaklığı seçmelisiniz? 12

Hoparlör Sistemi

Haberler iyi – tüm kulaklıklar harika bir ses kalitesine sahip. Nova 5 ve 7 Wireless aynı seviyedeyken, Nova Pro Wireless’ın geliştirilmiş sürücüleri yüksek çözünürlüklü ve daha geniş bir frekans aralığı sunuyor.

Wallbang Gaming Network
Kendiniz için hangi kablosuz kulaklığı seçmelisiniz? 13

Yazılım ve Oyun Desteği

PC’deyken, Sonar Software sesinizi bir sonraki seviyeye taşıyan bir yığın özelliğe sahiptir. Belirli oyunlar için yapılmış yüzlerce ön ayar, AI gürültü engelleme özellikleri, EQ ayarı ile deneyiminizi ayarlamak için çok şey var.

Arctis Nova Pro’nun Wireless Baz İstasyonunu kullanarak, konsoldaki bazı ön ayarları ayarlayabilirsiniz. Bu şekilde, oyununuza göre uyarlanmış çok daha iyi sesin keyfini çıkarabilirsiniz.

Ancak Nova 5 Wireless ve yeni Companion Uygulaması ile daha da iyisini yapabilirsiniz. Oyun sesinizi çok daha iyi hale getirmek için 100’den fazla ön ayardan herhangi birini seçin. Artık ihtiyacınız olan tüm ayrıntıları duyacaksınız ve bu da zafer elde etmenize yardımcı olabilir.

Wallbang Gaming Network
Kendiniz için hangi kablosuz kulaklığı seçmelisiniz? 14

Mikrofon

Hem Nova 7 hem de Nova Pro Wireless, gürültü engelleme özelliğine sahip ClearCast Gen 2 Mikrofonlara sahip olduğu için burada hiçbir sorun yok. Daha yeni model olan Nova 5 Wireless aynı mikrofona sahiptir, ancak ses aralığınızı daha iyi algılayan yükseltilmiş bir yonga setine ve iki katına çıkarılmış 32kHz/16 bit bant genişliğine sahiptir.

Wallbang Gaming Network
Kendiniz için hangi kablosuz kulaklığı seçmelisiniz? 15

Bağlantı

Nova 5 ve 7 kullanışlı, taşınabilir bir USB-C tipi dongle’a sahiptir. Yanınıza alıp cihazlar arasında taşıması kolaydır, böylece seyahat ederken veya hareket halindeyken kolayca yanınızda bulundurabilirsiniz (işe gidip gelirken her zaman Bluetooth’u onsuz kullanabilirsiniz).

Nova Pro Wireless, kulaklığın durumunu izlemek ve çeşitli ayarlarla oynamak için bir “komuta merkezi” olarak da çalışan Kablosuz Baz İstasyonu ile biraz daha “durağandır”. Eklenen bonus, aynı anda iki sistemi takabilmeniz ve herhangi bir kabloyu değiştirmek zorunda kalmadan aralarında geçiş yapabilmenizdir. Yani oyuncu istasyonunuzda bir PC ve yanında bir konsol varsa ya da oturma odanızdaki TV’de birden fazla konsol varsa, her ikisini de İstasyona bağlayabilirsiniz.

Wallbang Gaming Network
Kendiniz için hangi kablosuz kulaklığı seçmelisiniz? 16

Tasarım

Her kulaklık hafiftir ve şık bir şekilde tasarlanmıştır. ComfortMAX Sistemi, kulaklıkların çok rahat olduğunu ve birden fazla ayar noktasına sahip olduğunu söylemek için kullandığımız bir kelime, böylece başınızın son derece büyük veya küçük olması durumunda bile doğru uyumu bulabilirsiniz. Her biri oldukça hafif.

Arctis Nova 7 ve Pro, metalik bir kafa bandına ve özelleştirilebilir hoparlör plakalarına (Pro’da bunlar da metaldir) sahip. Aksesuar sayfalarından özel bir renk seçin, hatta stok durumuna bağlı olarak özel bir Sınırlı Sürüm tasarımını kaçırmayın.

Hangi kablosuz kulaklığı seçmelisiniz?

Kararınızı verdiniz mi? Gerçekten, yanılmak diye bir şey yok! Bunların hepsi PC ve konsolda kablosuz oyun oynamak için harika kulaklıklar. Ortamınızdan daha da fazla keyif almak için sesinizi hemen şimdi yükseltebilirsiniz.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler