Life by You için erken erişim tarihi verildi

Yayıncı Paradox Interactive, yaşam simülasyonu oyunu Life by You’nun önümüzdeki Mart ayında erken erişim aşamasına çıkacağını duyurdu. Geliştirici Paradox Tectonic, Life by You için erken erişim döneminin Eylül ayında başlamasını planlıyordu ancak oyunda ek iyileştirmeler üzerinde çalışmak adına ek zaman ihtiyaçları olduğunu açıkladı. 

Paradox Tectonic, Mart ayında The Sims rakibi yaşam simülasyonu olan Life by You’yu duyurmuştu. Yaklaşmakta olan yaşam simülasyonu oyununun direktörlüğünü, The Sims 2 ve The Sims 3’teki çalışmalarıyla tanınan Second Life’ın geliştiricisi Linden Lab’in eski CEO’su olan Rod Humble üstleniyor. Life by You, oyunculara yükleme ekransız bir açık dünya, özelleştirilebilir diyaloglar ve istediğiniz zaman istediğiniz karakterin kontrolünü sunan yapısıyla birlikte The Sims’in bugüne kadar bizlere sunduğu özelliklerin üstüne yenilerini katıyor. 

Oyunun resmi YouTube kanalında yayınlanan videoya göre Life by You, 5 Mart 2024’te erken erişim olarak piyasaya sürülecek. Oyun direktörü Rod Humble’ın yayınlanan videoda açıkladığı üzere stüdyo, hayranlardan ve modlama topluluğundaki partnerlerden gelen geri bildirimleri dikkate alıyor. Humble, oyunculardan gelen geri bildirimlerin oyuna aktarılması adına oyunun geliştirilmesinde kısa bir süreye daha ihtiyaç duyduklarını ve bu sebeple, erken erişim döneminin 2024 başına ertelendiğini belirtiyor.

Geri bildirimlere bağlı olarak yapılacak iyileştirmeler arasında kullanıcı arayüzünün komple elden geçirilmesi, görsel iyileştirmeler, hata düzeltmeleri, ek modlama araçları ve iki yeni dil yer alıyor. Life by You’nun İngilizce, Fransızca, İspanyolca ve Almanca dil desteği ile çıkış yapacağını biliyorduk. Ancak son gelen bilgilere göre İtalyanca ve Portekizce dilleri de oyunda mevcut olacak. Görsel iyileştirmeler arasında daha iyi animasyonlar, karakter modelleri, iyileştirilmiş ışıklandırma ve yenilenmiş görsel öğeler yer alıyor. 

Life By You’yu Epic Games üzerinden alanlar dikkat!

Ayrıca, Epic Games Store üzerinden Life by You’yu ön sipariş vermiş olan oyuncuların satın alma işlemleri otomatik olarak iptal ediliyor. Bu sebeple, Epic Games Store üzerinden oyunu satın almış olan oyuncuların tekrardan oyunu satın alması gerekiyor. Yaşanan bu olumsuz deneyime istinaden Paradox, “Nightclub Vibe Pack” adlı yeni bir ön sipariş bonusunu duyurarak oyuncuların gönlünü almayı planladı. Nightclub Vibe Pack, oyuncuların oyunu içi bir gece kulübünü dekore etmek veya karakterlerinin evlerine biraz gece hayatı dokunuşu yapmalarını sağlamak için sekiz özel mobilya öğesi içeriyor. 

Son olarak Humble, stüdyonun haftalık geliştirme güncellemeleri yayınlamaya devam edeceğini ve hayranların sorularını cevapsız bırakmayacaklarını dile getirdi. Yaşam simülasyonu sevenler olarak The Sims’in bu türde tahtının sağlam olduğunu biliyoruz. Her ne kadar eksikliklerini ve kötü yanlarını eleştirsek de günün sonunda The Sims ile aramızda oluşan bir aşk-nefret ilişkisi var. Life by You’nun vaat ettiği yeniliklerin büyük bir kısmını başarması durumunda bu türde oluşacak olan rekabetin biz oyunculara yarayacağını düşünüyorum. Zamanla birlikte The Sims’in sarsılmaz olan tahtının aslında ne kadar sağlam olduğunu göreceğiz.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler