Lost Records: Bloom & Rage’den yeni bir fragman!

Life is Strange serisini geliştiren DON’T NOD’un yeni oyunu Lost Records: Bloom & Rage için bir fragman daha gösterildi. Oyunun tanıtımı, bundan dört ay önce 2023 Game Awards etkinliğinde yapılmıştı. Gelin şimdi isterseniz hem ilk fragmanı hatırlayalım, hem de oyun hakkında neler bildiğimize bir bakalım.

İlk fragmanda; Swann, Nora, Kat, Autumn adındaki dört karakter ile tanışmış ve birlikte geçirdikleri 1995 yazından kareler görmüştük. Fragmanın sonlarında ise yirmi yedi yıllık bir zaman atlaması yaşayıp onca yıl görüşmeyen karakterlerin tekrar bir araya gelmesine tanık olmuştuk. 

ID@Xbox‘ın Nisan 2024 etkinliğinde gösterilen yeni fragmanda ise Swann’ın kamerasından 1995 yazını görüyor ve hikayedeki kurgusal kasaba Velvet Cove ile tanışıyoruz. Swann, Velvet Cove’un her bir köşesini kayda almak istiyor, çünkü bu onun kasabadaki son yazı. Swann’ın kendi kamerasına konuştuğu video kaydı ile de fragman sona eriyor.

Etkileşimli Gençlik Draması

Lost Records, tıpkı Life is Strange gibi, kendi hikayemizi yazmamıza olanak sağlayan etkileşimli bir anlatıyla öne çıkıyor. Fragmanlarda da görüldüğü üzere, iki farklı zaman diliminde -1995’de ve 2022’de- karakterlerin genç ve yetişkin hallerini görebiliyoruz. Her iki zaman çizelgesinde de ilerleyen anlatıda karakter gelişimini görmek ve Velvet Cove’un 1995 yazındaki gizemini çözmek ilginç bir deneyim olacak.

Wallbang Gaming Network
Lost Records: Bloom & Rage’den yeni bir fragman! 3

Lost Records; DON’T NOD Montreal stüdyosu tarafından geliştirilen ilk oyun olmakla birlikte, ayrıca stüdyoda hem yeni geliştiriciler hem de Life is Strange ekibinden Michel Koch, Jean-Luc Cano, Luc Badhadoust gibi tanıdık isimler de yer alıyor. Sanat tasarımı da yine Life is Strange yaratıcılarının elinden çıktığını kanıtlar yönde. Lo-fi kamera ile dönemin estetiğini yakalayan Lost Records, ayrıca sanat tasarımı ile Life is Strange yaratıcılarının elinden çıkan bir iş olduğunu net bir şekilde gösteriyor.

Wallbang Gaming Network
Lost Records: Bloom & Rage’den yeni bir fragman! 4

Oyunun iki bölüm olarak yayınlanacağı ve bölüm aralarının çok uzun olmayacağı bildiklerimiz arasında yer alıyor. Lost Records: Bloom & Rage, 2024 yılının sonlarında PC, PS5 ve Xbox Series X|S platformlarında yerini alacak. Sahip olduğunuz platformlardan istek listenize ekleyebilirsiniz.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler