Mario vs. Donkey Kong’dan Yeni Fragman

Geçtiğimiz yılın Eylül ayında yapılan Nintendo Direct sunumunda Mario vs. Donkey Kong gösterilmişti. Bu hafta ise Mario vs. Donkey Kong için daha fazla detayın aktarıldığı yeni bir fragman yayınlandı.

Wallbang Gaming Network
Mario vs. Donkey Kong’dan Yeni Fragman 5

Mario vs. Donkey Kong, 2004 yılında Game Boy Advance platformu için piyasaya sürülen puzzle platform türünde bir oyun olarak karşımıza çıkmıştı. Biz de Mario’ya, Donkey Kong’un çaldığı Mini-Mario oyuncaklarını geri almasında eşlik ediyorduk.

130’un Üstünde Bölüm

Fragmanda yeniden yapımın orijinal oyuna kıyasla getireceği bazı yenilikler gösteriliyor. Bölüm sayısının 130’un üstünde olması bunlardan biri olarak dikkat çekiyor. Bunun yanı sıra orijinal oyunda sadece 90 bölüm bulunuyordu. 

Yeni Dünyalar

Sadece yeni bölümler değil, Mario vs. Donkey’un yeni fragmanına göre bu yeniden yapıma yeni dünyalar da ekleniyor. Orijinal oyunda 6 farklı dünya teması bulunuyordu. Nintendo’nun resmi sitesine göre yeniden yapımda dünya sayısı 8’e çıkıyor.

Yerel Co-op Desteği

Bu yeniden yapımda bir kişinin Mario’yu, diğerinin ise Toad karakterini kontrol ettiği yerel co-op desteği olacağı da fragmanda gösterilenler arasında yer alıyor.

Mario vs. Donkey Kong Diğer Özellikler

Fragmana göre yeni engeller de bulunuyor ve bu engellerin Mario’ya çarptığında canını kaybetmediği “casual” bir mod da içeriyor. Mario “casual” mod açıkken hasar alırsa bir balon içerisinde bulunduğu yerde tekrar canlanıyor. Böylelikle oyun

16 Şubat 2025 tarihinde piyasaya sürülecek olan Mario vs. Donkey Kong’u Nintendo E-Shop üzerinden 50 dolar fiyat etiketiyle ön sipariş verebilirsiniz. Ayrıca 2004 yılındaki Mario vs. Donkey ile bu yıl piyasaya sürülecek olan yeniden yapım arasındaki grafik farklarını görmek için hazırladığımız görsellere bakabilirsiniz.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler