Mike Ybarra, Diablo 4 hakkındaki Xbox Game Pass iddialarını yalanladı

Blizzard Entertainment’ın başında bulunan Mike Ybarra, bir süredir ortalıkta dolaşan Diablo 4 ve Xbox Game Pass ile ilgili söylentilere yanıt verdi. Ybarra, oyunun Xbox Game Pass sistemine gelmeyeceğini açık bir dille belirtti. Bu çıkışın sebebi ise Brezilya merkezli ödeme uygulaması olan PICDAY’in Twitter’da “son Diablo oyunu Xbox Game Pass üzerinden oynanabilir” şeklinde bir duyuru yapmasıydı. Bunun ardından ortalık karışınca Blizzard başkanı devreye girdi.

Benzer bir duyuruyu daha önce Rod Fergusson’dan da duymuştuk. Mart ayında bu söylentilere cevap veren Fergusson, oyuna olan ilgiye minnettar olduklarını ve herkesin haliyle bu soruyu sorduğunu, ancak Diablo 4 için herhangi bir Xbox Game Pass planı bulunmadığını söyleyerek takipçilere gösterdikleri ilgiden ötürü teşekkür etmişti. Eğer Microsoft ve Activision Blizzard arasındaki anlaşma gerçekleşir de arkasından oyunu aniden Xbox Game Pass’te görürsek bu gerçekten büyük bir sürpriz olur, ancak oyunun yüzlerce milyon dolar hasılata ulaştığını göz önünde bulundurursak böyle bir adım için pek de ihtiyaç varmış gibi görünmüyor.

Diablo 4 an itibariyle PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series X/S üzerinde erişilebilir durumda. Yıllar sonra gelen başarılı atmosfer ve oynanış değişiklikleri sayesinde tekrar hayranları ve yeni oyuncuları tek bir çatı altında toplamayı başarmış gibi görünen oyun, henüz ilk sezonuyla aslında yeni başlıyor.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler