Modern Warfare 3 ve Diablo 4 bu yıl Game Pass kütüphanesine eklenmiyor

Okların tümü Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alma serüveninin başarıyla sonuçlanacağını işaret ederken Activison, oyunlarının Game Pass’te yer alması hakkında ipleri eline almak için harekete geçti ve anlaşmanın gerçekleşmesi halinde hayranlarına bunun gelecek yıla kadar gerçekleşmesini beklememelerini söyledi. Modern Warfare 3 ve Diablo 4’ü bu yılın devamında Game Pass’e eklemek planların arasında olmaması da cabası.

Activison oyunları bugüne kadar Game Pass’te yer almıyordu fakat insanlar Microsoft’un Call of Duty yayıncısına yaptığı 69 milyar dolarlık teklifin başarılı olması halinde bu durumun değişeceğini öngörüyordu. İngiltere Rekabet ve Piyasa Kurumu’nun beklendiği gibi yeşil ışık yakması halinde bu anlaşmanın bu hafta tamamlanması beklenirken, Game Pass’te olası bir Activison oyunlarının bulunmasına karşı sorular eğer gelirseden ne zamana gelecek şeklinde olmaya başladı.

Modern Warfare 3 ve Diablo 4’ü bu yılın devamında Game Pass’e eklemek planlarımızın arasında yok

Şirket sosyal medya üzerinden hayranlarının sorularını yanıtlayarak şunları açıkladı: “Microsoft anlaşmasının yasal olarak onaylanması için çalışmaya devam ederken, yakında çıkacak ve yakın zamanda piyasaya sürülecek oyunlarımızın Game Pass üzerinden yayınlanıp yayınlanmayacağına dair sorular alıyoruz.”

“Modern Warfare 3 ve Diablo 4’ü bu yılın devamında Game Pass’e eklemek planlarımızın arasında yok ancak anlaşma tamamlandığında oyunlarımızı dünya çapında daha fazla oyuncuya ulaştırmak için Xbox ile çalışmaya başlamayı umuyoruz ve önümüzdeki yılda Game Pass’e oyunlarımızı eklemeye başlayacağız.” dedi

Microsoft, Activision Blizzard’ın satın alma işlemini son aşamaya gelebilmek için Activision oyunlarının İngiltere’deki yayın haklarını Ubisoft’a satmayı kabul etti. Bu gelişme, CMA’nın gelişen bulut oyun sektörüne ilişkin endişeleri vurgulayarak ve satın almanın “büyüyen bu pazarda rekabeti engelleme” riski taşıdığını savunarak Nisan ayında anlaşmayı engellemek için harekete geçmesinin ardından gerçekleşti.

Oyun haberleri için bizi takip edebilirsiniz

PAYLAŞ

İlgili İçerikler