MultiVersus Çıkış Tarihi (Yeniden) Belli Oldu

İkonik Warner Bros karakterlerini bir araya getiren platform dövüş oyunu MultiVersus geri geliyor! Üstelik çok beklememize gerek yok, 28 Mayıs tarihinde tekrar arenaya dönüyoruz!

MultiVersus 26 Temmuz 2022 yılında açık betası ile oyuncularla buluşmuş, oyuncular tarafından beğenilmesine rağmen yeterli geliştirici desteği görmediği için eleştirilere maruz kalmıştı. Karakterlerin dengeleri, yeni karakterlerin eklenmemesi, hataların geç giderilmesi gibi problemler, geliştiricilerin oyuna yeterli önemi vermediği düşüncesini oluşturmuştu. Geçtiğimiz yıl sürpriz bir duyuru ile oyunun kapanacağı ve belirsiz bir süre erişilemeyeceği söylendiğinde ise hepimiz şaşırmıştık, daha resmi olarak çıkalı 1 yıl bile olmamıştı. 25 Haziran 2023’ten beri kapalı olan oyun hakkında sessizliğin sürmesi ise “Belki bu oyundan vazgeçtiler” düşüncesinin oluşmasına sebep olmuştu.

Oyunun resmi Youtube kanalında yayınlanan “Official Developer Update: The Road to Launch” videosu sayesinde hem oyunun çıkış tarihi hem de gerçekleştirilecek geliştirmeler hakkında çeşitli bilgiler edindik. Yenilikler hakkında çok fazla detay verilmedi ama iki dikkat çeken büyük değişiklik göze çarpıyor. İlk olarak oyun Unreal Engine 5 motoruna geçiş yapmış ve bu şekilde yayınlanacak. İkinci yenilik ise oyunun çıkışında PvE modu olacağının onaylanması.

MultiVersus Official Developer Update

“Ekibimiz sizin geri dönüşlerinizi dikkate aldı ve açık beta sürecimizden bir sürü şey öğrendik. Size daha gelişmiş bir oynanış tecrübesi sunmak için çok çalıştık ve çeşitli alanlarda bir sürü değişiklik gerçekleştirdik.” Tony Huynh

Yeni oyun motoru ve PvE modunun dışında oyuna yeni arenaların ekleneceği ve mevcut karakterlerin yeni saldırı çeşitlerine de sahip olacağı söyleniyor. Yeni saldırıların bir kısmını yayınlanan videoda izleyebiliyoruz ama ayrıntılı bir şekilde görmek için çıkış tarihini beklememiz gerekiyor gibi gözüküyor. Ayrıca yeni oyun motoru ile oyunun karakter modellerinin de elden geçirildiğini ve genel olarak betadan daha iyi bir kaliteye sahip olacağını söyleyebiliriz. Ayrıca oyuna eklenen rollback netcode ile daha kaliteli online maçlar gerçekleştirebileceğimiz söyleniyor.

Neredeyse 1 yıldır kapalı olan ve bu süre içerisinde bahsi bile geçmeyen MultiVersus’un aniden çıkış tarihi ve değişiklikler duyurması hoş bir sürpriz olsa da, oyunun hayranları bu duyurudan pek memnun ayrılmadı ve biraz haklı gibiler. Duyuru videosunda bahsi geçen yeni modun ne olduğu hakkında hiç bilgi yok, üstelik yeni bir karakter gelip gelmeyeceği hakkında bilgi de verilmemiş. Bu defa oyunun betasını değil, tam sürüm çıkışını bekliyoruz gibi gözüküyor ve bu da elimizdeki bilgiler ışığında “içerik yeterli olacak mı?” düşüncelerinin oluşmasına sebep oluyor. Sonuçta 28 Mayıs’a çok var ve bu duyurunun arkasından gelecek daha fazla güncelleme olacaktır diye düşünüyorum. Bakalım MultiVersus yarattığı heyecanı çarçur edip ardından ortadan kaybolduktan sonraki geri dönüşünü ne kadar başarılı gerçekleştirecek.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler