PlayStation 5 Slim SSD depolamaya sahip olacak

PlayStation 5 Slim versiyonunun modern oyunların gereksinimlerine ayak uydurmak için ana modelin 825 GB SSD’sine göre bir iyileştirme olarak 1 TB dahili depolama kapasitesi içereceği açıklandı. Bu alan yaklaşık olarak bir Call of Duty oyunu için ekstra alan anlamına gelse de lansman modeli PlayStation 5’te 825 GB’ın yalnızca 667 GB’ı kullanılabildiğinden bunun ne kadarının gerçekten kullanılabilir olduğunu göreceğiz. İyi haber şu ki Slim modeli de orijinal modelde olduğu gibi ekstra depolama seçeneklerini destekleyecek bununla beraber daha ince olan PlayStation 5 konsolunun dijital alanını genişletebileceksiniz.

IGN’e konuşan bir PlayStation sözcüsü, yeni modelde herhangi bir değişiklik olmadığını doğruladı. Bu da yeni konsolun sahiplerinin hala bir paneli çıkarabileceği ve bir M2 SSD yerleştirebileceği anlamına geliyor. SSD’niz PCle Gen4 versiyonu olduğu için ve minimum 5.500MB/s okuma hızı gereksinimlerini karşılıyorsa herhangi bir sorun olmayacaktır. PS5 için son büyük donanım yazılımı güncellemesinin 8 TB’a kadar ek SSD depolama kapasitesi desteklemesini eklediğini belirtmekte fayda var. Bu alan yaklaşık olarak Red Dead Redemption 2’nin 53 kere kurulmasına yetecek kadar alana eş değer.

Bu çoğu kişinin ihtiyacı olacağından fazla bir alan gibi görünüyor olabilir. PlayStation 5 cihazlarınız için 1-2 TB alan yükseltmek ihtiyaçlarınıza yetebilir ve daha hesaplı olacaktır. SSD’lerde Prime Day kampanyaları bitmiş olabilir fakat yaklaşan Black Friday ile şimdiki fiyatından daha uygun bir fiyata SSD sahibi olabilirsiniz.

Yeni PlayStation 5 konsolları, disk sürücülü olan ve isteğe bağlı disk takabileceğiniz tamamen dijital versiyon, kasım ayında piyasaya çıkacak. PlayStation 5 Slim’in fiyatı mevcut PS5 ile aynı olacak; disk sürücülü versiyonu 499 dolarken disk sürücüsüz olan dijital versiyonu ise 449 dolardan satışa çıkacak. Son olarak, dijital versiyona eklenebilecek Ultra HD Blu-ray Disc Drive eklentisi ise 70 dolarlık fiyat etiketiyle kullanıcılara sunulacak.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler