PlayStation 5 Slim versiyonunun resmi internete sızdırıldı

Oyun sektöründe hiçbir zaman donanım haberleri veya oyun haberleri gibi sızıntılarda kıtlık olmaz. Bu sızıntıların bir kısmı doğru çıkarken bir kısmı ise çürütülebiliyor. Bu yüzden bu haberdeki görsele çok güvenmemekte fayda var. Eğer görsel gerçekse yakında gelecek olan PlayStation 5 Slim versiyonunu ilk görenlerden olabilirsiniz. Bu ürünün piyasaya sürüleceği söylentileri çok konuşuldu ancak Sony konu hakkında herhangi bir açıklama yapmadı.

İnternette keşfedilen ve hızlıca dağıtılan görsel oyun habercisi Andrew Marmo da bu haberi Twitter hesabında paylaştı.

Görsel PlayStation 5’in küçültülmüş bir hali gibi ancak görselin tamamını görmediğimiz için yorum yapamıyoruz. Göründüğü kadarıyla model daha ince olabilir. Ne yazık ki tek görselden bir şey diyemeyiz. PlayStation 5’e göre nasıl göründüğü hakkında yorum yapmak için PlayStation’un resmi açıklamasını beklemeliyiz.

PlayStation 5 hakkında söylentiler son zamanlarda artıyor. Hayranların merakla beklediği, söylentilerden biri de yeni modelin soğutma performansının daha iyi olacağı, PlayStation 5’in sıvı metal soğutma kullanmayacağı bilgisi oldu. PlayStation hayranları internette dönen bazı araştırmalar sonucu sıvı metal soğutmanın kuru bölgeler bırakarak soğutmaya negatif yönde etki yaptığı için Sony’i eleştirilere yağmuruna tutmuştu.

Tekrar hatırlatmak gerekirse Sony, PlayStation 5’in yeni sürümü hakkında herhangi bir resmi açıklama yapmadı. Slim versiyonun çıkışını görmek uzun sürebilir ya da görmeyebiliriz fakat Sony yeni versiyonu duyurması sürpriz olmayacaktır. Tatil döneminde olduğumuzu varsayarsak PlayStation 5 Slim’in piyasaya çıkması için doğru zaman olabilir ve eğer böyle bir şey olacaksa PlayStation 5’in stoklarını azaltmak için Sony yeni kampanyalar sunacağı düşünülebilir.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler