PUBG GLOBAL SERIES 2 Şampiyonu SONIQS

KRAFTON, Inc. Soniqs takımının PUBG Global Series 2 (PGS 2) şampiyonu olduğunu duyurdu. Büyük Finaller 18-20 Ağustos tarihleri arasında Suudi Arabistan’ın Riyad kentinde çevrimdışı bir etkinlik olarak düzenlendi. Toplam 18 maçta üç gün süren yoğun rekabetin ardından, Hunter “hwinn” Winn, Tristan “Shrimzy” Nowicki, James “TGLTN” Giezen, Austin “M1ME” Scherff’ten oluşan Kuzey Amerika Global partner Takımı Soniqs, PGS 2’nin şampiyonu olarak 600.000 $ para ödülünü kazandı.

2. sırayı EMEA’dan Twisted Minds ve 3. sırayı Question Mark alırken, Büyük Finallere katılmaya hak kazanan diğer EMEA takımları Natus Vincere ve FaZe Clan ise 12. ve 13. sırada yer aldı.

Soniqs, PGS 2 boyunca varlık göstermeyi sürdürdü ve 9 galibiyetle turnuvaya katılan tüm takımlardan daha fazla galibiyet aldı. Takım arka arkaya iki zaferle Büyük Finallere daldıysa da şampiyonluk mücadelesinde zorlu bir süreç onları bekliyordu. Final maçından önce Twisted Minds, Soniqs’ten sadece bir puan uzaktaydı ve Question Mark ise iki takımın 9 puan gerisindeydi. Şampiyonlukta belirleyici olan mücadele, turnuvanın bitiminden birkaç dakika önce, Twisted Minds’ın Question Mark’ı yenmesi oldu. Bunun üzerine Soniq, zaten yorgun olan Twisted Minds’ı alt ederek şampiyonadaki zaferini ilan etti.

Soniqs daha önce PUBG Global Series 1’de (PGS 1) 8. sıradaydı ve PGS 2, PUBG Global Invitation.S 2021’den bu yana küresel bir PUBG Espor turnuvasındaki ilk galibiyetleri oldu. Ayrıca “TGLTN”, PGS 2’nin MVP’si seçildi. Oyuncu, takımını zafere taşıyan keskin dövüş becerileriyle toplam 29 kill ve 4.934 hasar elde etmeyi başardı.

PGS 2’nin sonuçlanmasının ardından ilk 16’ya giren takımlara PGS Puanları da dağıtıldı. Her iki yarışmadaki (PGS 1 ve PGS 2) son sıralamalarına göre, en yüksek kümülatif PGS Puanına sahip dört takım, yıl sonunda düzenlenecek önde gelen küresel PUBG Espor etkinliği PGC 2023’te yer almaya hak kazandılar. PGS 2 sonuçlarına göre en yüksek PGS Puanına sahip takımlar Soniqs (330 puan), 17 Gaming (260 puan), Twisted Minds (245 puan) ve Danawa e-sports (200 puan) oldu.

PGS Puanları ile PUBG Global Championship (PGC) 2023’e katılma hakkı kazanan Twisted Minds, bu turnuvada EMEA takımları için de ekstra bir kontenjan açmış oldu. EMEA takımları için ek PGC Puanları almak için son şans, altı EMEA takımının birikmiş PGC Puanları aracılığıyla katılabileceği Ekim’deki PUBG EMEA Şampiyonası (PEC): Fall olacak.

PGS 2 Büyük Finallerinin son gününde KRAFTON, PGC 2023’ün 18 Kasım-3 Aralık tarihleri arasında Tayland’ın Bangkok kentinde düzenleneceğini açıkladı. Bu yılki PGS ve bölgesel turnuvalarda becerilerini kanıtlamış olan dünyanın en iyi takımları, PGC 2023’ün şampiyonu olmak için bir kez daha yarışacak.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler