Quake II Remastered söylentileri yükseliyor

Quake II Remastered, görünüşe göre Quake I Remastered ile aynı kaderi paylaşıyor. Hatırlamayanlar için 2021 yılının QuakeCon etkinliğinden önce olanları kısaca tekrar paylaşalım. Her sene düzenlenen QuakeCon etkinliğinin 2021 yılındaki ayağından önce Güney Kore’nin Oyun Derecelendirme Ve Yönetim Komitesi, Quake I Remastered’ı derecelendirerek sızmasına sebep olmuştu. Bu kez aynı olay Quake II Remastered’ın başına geldi.

Aynı olay yaşanınca herkesin gözleri bir sonraki QuakeCon etkinliğine, yani 2023 ayağına döndü. Etkinlikte birçok farklı oyunla alakalı içerik olsa da, söz konusu haberle birlikte muhtemelen en çok beklenen haber Quake II Remastered için gelmesini umduğumuz resmi duyuru olacak. 

Quake II Remastered şimdiden meraklandırıyor

Şimdilik böyle bir oyunun ne adı, ne varlığı, ne de böyle bir oyuna dair başka bir bilgi mevcut değil. Ancak ilk oyunun Remastered sürümüne eklenen özelliklerin bu oyuna da eklenmesi bekleniyor. Bu özelliklerin arasında 4K çözünürlüklü görseller, geniş ekran desteği, çevrimiçi fonksiyonlar, mod desteği ve daha fazlası var. Yakın geçmişte Quake II için bir RTX versiyonu yapılmıştı ve eğer Remastered sürümü gelirse bu sürümde nasıl bir RTX desteği göreceğimiz, veya görüp görmeyeceğimiz büyük merak konusu.

Bu olaydan sonra her an resmi duyuruyla da karşılaşabiliriz. 10 Ağustos’a kadar heyecanlı bekleyiş sürecek.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler