RES Regional Series 4 Europe’da şampiyon Sangal!

Baskıyı durdurun, bayrakları asın!

RLG (Eski adıyla Relog Media) tarafından düzenlenen bir CS2 turnuvası olan RES Regional Series 4 Europe sonuçlandı. Turnuvanın şampiyonu Sangal, 50.000 dolarlık ödülün de sahibi oldu.

İki İsveçli (LNZ & yxngstxr), iki Türk (xfl0ud & jottAAA) ve bir Polonyalı (SaMey) CS2 oyuncusundan oluşan kadrosu ile, Sangal; RES European Series Ranking’deki puanını 30’dan 130’a çıkardı ve 3. sıraya yükseldi. Takımların, seri finallerinde oynayabilmek için toplam 6 seri boyunca puan olarak ilk 4e girmeleri gerekiyor. Series 5, Haziran ortasında başlayacak ve bitecek.

Wallbang Gaming Network
RES Regional Series 4 Europe'da şampiyon Sangal! 3

Playoff aşamasında, grubundan 2. olarak çıkan Sangal, grubunu lider bitiren PARIVISION‘u 2-0 geçti. Yarı final aşamasında Sangal, HLTV sıralamasında 27. sırada olan Monte‘ye karşı geriden gelerek 2-1 galibiyet aldı ve finale çıktı. Turnuvanın sansasyonel ekiplerinden Zero Tenacity ile finalde karşılaşan ekip, 13-11’lik skorlarla Vertigo haritasını kazanıp, Anubis’i kaybetti. Karar haritası olan Nuke’da ise normal raundlarda eşitlik bozulmadığı için uzatmalara gidildi. Sangal uzatmalarda rakibine 7-4 (toplam skorda 19-16) üstünlük kurarak turnuvayı kazandı.

Sangal’ın bu önemli şampiyonluğu ardından, takımın CEO‘su Hamza Sönmez‘in konuyla ilgili yorumları şu şekilde:

“Uzun süredir Sangal’ın talihsizliğini kırabilmek için oyuncu ve teknik kadromuzda değişiklikler yapmak durumunda kaldık. Sonunda kadromuzdaki son transferler ile beraber aradığımız takım kimyasını bulduk.

Hem genç ve tecrübeli hem de disiplinli çalışma özelliklerine sahip yeni kadromuzla henüz 45 gün bile olmadan ilk şampiyonluğumuzu elde etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Sürdürülebilir çalışma planlamasıyla Sangal’ın başarı grafiğini yükseltirken, arkamıza aldığımız Türk Counter-Strike topluğunun desteği ile daha büyük işler ortaya koymak temel hedefimiz.”

Wallbang Gaming Network
RES Regional Series 4 Europe'da şampiyon Sangal! 4

PAYLAŞ

İlgili İçerikler