Sony Yılın İlk PlayStation State of Play Etkinliğini Duyurdu

Sony tarafından düzenlenen State of Play etkinliği hakkında son günlerde etkinliğin yapılacağı tarih konusunda dedikodular konuşuluyordu. PlayStation’ın resmi Twitter hesabından yapılan duyuru ile bu dedikodular sonuç buldu.

PlayStation tarafından yapılan duyuruya göre State of Play etkinliği 1 Şubat Perşembe günü Türkiye saati ile 01.00’de başlayacak. Etkinlikte Stellar Blade ve Rise of the Ronin için detaylı bir gösterim gerçekleştirilecek. Bu oyunlara ek olarak 15’ten fazla oyunun da etkinlikte gösterileceği açıklandı.

Wallbang Gaming Network
Sony Yılın İlk PlayStation State of Play Etkinliğini Duyurdu 2

Stellar Blade ve Rise of the Ronin dışında gösterilmesi beklenen yapımlara gelin beraber bakalım.

Silent Hill 2

Hayatta kalma – korku türünün en iyilerinden biri olan Silent Hill 2’nin yeniden yapımı 20 Ekim 2022 tarihinde duyurulmuştu. Oyunun geliştirilmesi Layers of Fear ve The Medium gibi yapımlardan tanıdığımız Bloober Team’e verildi. Oyunla ilgili şu ana kadar duyuru fragmanı dışında henüz bir şey gösterilmedi. Bu nedenden dolayı Silent Hill 2, State of Play’de gösterilmesi en çok beklenen oyunlardan biri.

Final Fantasy VII Rebirth

Square Enix tarafından geliştirilen Final Fantasy VII Rebirth, Final Fantasy VII Remake’in devamı olarak geliyor. Oyun ile ilgili kısa fragmanlar gösterilmiş olsa da oyunun açık dünyası ve yeni gelecek karakterlerin oynanışı ile ilgili daha detaylı bir video gösterilmesi bekleniyor.

Death Stranding 2

Bir Hideo Kojima oyunu olan Death Stranding’in devam oyunu Death Stranding 2 ilk olarak 9 Aralık 2022 de duyurulmuştu. Oyuncular tarafından merakla beklenen yapım, State of Play’ de gösterilmesi ihtimal olan oyunlar arasında.

Judas

Bioshock’un yaratıcıları tarafından geliştirilen Judas, 9 Aralık 2022’de Game Awards etkinliğinde duyurulmuştu. Bir yılı aşkın süredir sessizliğini koruyan Judas’ın geliştiricisi Ghost Story Games’den oynanış tarafında yeni görüntüler göstermesi bekleniyor.

Bu yapımlar dışında yeni bir Metro oyunu, Until Dawn Remaster ve Sonic Generations Remaster da konuşulan oyunlar arasında bulunuyor. Etkinliği izlemek istiyorsanız buradan 1 Şubat tarihinde TSİ 01.00’de izleyebilirsiniz.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler