Stardew Valley’nin Dev Güncellemesi Sonunda Geldi

Çiftçilik yaşam simulasyonu türünde olan Stardew Valley için beklenen büyük güncelleme sonunda geldi. Bu güncelleme ile Steam’de 146,159 anlık oyuncu sayısına ulaşarak kendi rekorunu kırmış oldu. 

Wallbang Gaming Network
Stardew Valley'nin Dev Güncellemesi Sonunda Geldi 5

ConcernedApe tarafından geliştirilen Stardew Valley yüz binlerce oyuncu tarafından çokça ilgi gören bir yapım oldu. 28 Şubat 2016 tarihinde çıkan yapım piksel sanatı görselliğiyle harika görünürken, oyunculara fazla fazla içerik de sunuyordu. Bir yandan çiftçilik yaparken diğer yandan komşularınıza yardım ediyor, madenlerde düşmanlar ile savaşıyor, balık tutuyor, evinizi geliştiriyor ve evlenip çocuk sahibi olabiliyordunuz. Bu kadar dolu içerik varken geliştiriciler oyunu daha da genişletmek için çalıştılar ve oyunun 1.6 güncellemesi ile yepyeni içerikler eklediler. 

Bu yazımızda Stardew Valley için gelen yeni özelliklerin bazılarını sizler için derledik. Gelin ne özellikler eklenmiş aşağıda beraber bakalım.

Stardew Valley’e Eklenen Yeni İçerikler ve Özellikler

Stardew Valley için bir çok yeni etkinlik oyuna eklendi. O etkinliklerden biri Çöl Festivali oldu. Bahar aylarında otobüsün tamir edilmesinden sonra gidilebilen festival 3 gün kadar sürüyor. Çöl festivali dışında Alabalık Derbisi ve Squid Fest isimli iki adet mini balıkçılık festivali de yeni etkinlikler arasında bulunuyor. Ayrıca çöl festivali ve gece pazarı etkinliği haricindeki festivallerde artık her iki yılda bir harita ve diyalog değişiklikleri yapılıyor.

Stardew Valley de birçok çiftlik türü bulunuyordu. Onların arasına yeni bir tane daha katıldı. Meadowlands Çiftliği ismindeki bu çiftlikte hayvanların sevdiği mavi bir çimen bulunuyor. Eğer oyuna başlarken bu çiftliği seçerseniz bir kümes ve iki tavuk ile oyuna başlamış oluyorsunuz.

Wallbang Gaming Network
Stardew Valley'nin Dev Güncellemesi Sonunda Geldi 6

Oyundaki en şirin özelliklerden biri evcil hayvan sahibi olmaktı. Ancak yalnızca bir adet evcil hayvanınız bulunabiliyordu. Yeni güncelleme ile birden fazla evcil hayvanın sahibi olabiliyorsunuz. Tabi ki birden fazla evcil hayvan sahibi olmanın bir şartı bulunuyor. Sahip olduğunuz evcil hayvan ile ilişkinizi en üst seviyeye getirmeniz gerekiyor. Güncelleme ile birlikte iki yeni kedi ve köpek ırkı oyuna eklenirken kaplumbağa sahibi de olabilirsiniz. Ayrıca sizi seven evcil hayvanlarınız artık bazı zamanlarda hediyeler verebiliyor. 

Stardew Valley’de bulunan Zencefil Adası için artık bir dünya haritası bulunuyor. Ayrıca Zencefil Adasındaki tüm altın cevizleri bulmak için ödeme yapabileceğiniz bir altın Joja papağanı oyuna eklendi.

NPC karakterler için; özel hediye tepkileri, çevrede olanlara karşı dinamik diyaloglar, özel çiçek dansı kabul etme diyaloğu ve daha fazla diyalog seçeneği eklendi.

Wallbang Gaming Network
Stardew Valley'nin Dev Güncellemesi Sonunda Geldi 7

Lewis’in evinde artık bir ödül makinesi bulunuyor. Ödül biletlerini; görevleri, özel siparişleri tamamlayarak ve tekrar eden yumurta/buz festivali gibi etkinliklerde aldığınız zaferler ile toplayabilirsiniz.

Yeni bir alan ile erişilebilir olan, güçlü avantajlar ve ögeler sağlayan bir “ustalık” sistemi oyuna eklendi.

Stardew Valley’in çok oyunculu modu artık PC’de 8 kişiye kadar oynama imkanı sunuyor. Ayrıca Dünya haritasındaki konumunuz artık gerçek zamanlı görülebilecek. Çok oyunculu modda oynarken bile diğer oyuncuların konumlarını da gerçek zamanlı olarak görebileceksiniz.

Wallbang Gaming Network
Stardew Valley'nin Dev Güncellemesi Sonunda Geldi 8

Bu özellikler dışında güncelleme ile birlikte; büyük sandık, kurutucu, mantar kütüğü, 25 yeni şapka, 280 yeni mobilya, gizemli kutular, NPC karakterler için kışlık kıyafetler, yeni ev bölümleri ve daha fazlası oyuna eklenenler arasında. 

Stardew Valley 1.6 güncellemesi ile birlikte gelen önemli özelliklerin bazılarını sizler için derledik. Eğer eklenen diğer özellikleri okumak isterseniz bu bağlantı üzerinden güncelleme notlarına erişebilirsiniz.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler