Steam Next Fest ardından seçtiğimiz 10 oyun

Geçtiğimiz günlerde Steam, onlarca oyunun bulunduğu demo festivali Steam Next Fest’in 2024’deki ilk etkinliğini gerçekleştirdi. Festivalde her türden çeşitli yapımlar indirmeye sunuldu. Festivalde deneyimleyip seçtiğimiz oyunların bazılarına gelin beraber bakalım.

Pacific Drive

Wallbang Gaming Network
Steam Next Fest ardından seçtiğimiz 10 oyun 11

Ironwood Studios tarafından geliştirilen Pacific Drive 9 Şubat 2023 de bir duyuru fragmanı ile tanıtıldı. Birinci şahıs kamera açısına sahip hayatta kalma oyunu olan yapımda en önemli yol arkadaşımız bir araba. Arabamızı tamir edip geliştirerek bu tehlikeli dünyada araştırma yapmamız, yeni kaynaklar bulmamız ve hayatta kalmamız gerekiyor. Yeni kaynaklar buldukça oyun içerisinde bulunan tamirhanede aracımızı daha dayanıklı bir hale getirebiliyoruz. Aracımızı geliştirdikçe daha fazla keşif yaparak haritada daha ileriye gidebiliyoruz.

22 Şubat tarihinde PlayStation ve PC için çıkacak olan Pacific Drive şu an ön siparişe açık durumda. Steam fiyatı indirimle birlikte $13.49, Epic Games fiyatı indirimle birlikte ₺386.10 ve PlayStation fiyatı ise ₺749 olarak belirlenmiş durumda.

INDIKA

Wallbang Gaming Network
Steam Next Fest ardından seçtiğimiz 10 oyun 12

Odd Meter’ın geliştirdiği ve 11 Bit Studios’un yayıncılığını yaptığı INDIKA, Next Fest’in en dikkat çeken yapımlarından biriydi. Şeytan ile iletişim kurabilen bir rahibeyi yönettiğimiz yapım, alışılagelmişin dışında bir anlatım yapısına sahip. Geliştiricilerin tanımına göre karakterimizin keşfettiği dünya, Dostoyevski ve Bulhakov’un romanlarından çıkmış çılgın bir komedi ve trajedi karışımı. Korkunç bir atmosferin içerisinde bulunan ses efektleri, müzikler ve arka planda konuşan Şeytan, bu tanımın ne demek olduğunu net bir şekilde gösteriyor.

2024’ün ikinci çeyreğinde çıkması planlanan INDIKA; PlayStation 5, Xbox Series X|S ve PC için gelecek.

Tales of Kenzera: ZAU

Wallbang Gaming Network
Steam Next Fest ardından seçtiğimiz 10 oyun 13

Surgent Studios’ın geliştirdiği ve Electronic Arts’ın yayıncılığını yaptığı Tales of Kenzera: ZAU festivalin başka bir dikkat çeken oyunuydu. Metroidvania türündeki 2 boyutlu aksiyon parkur oyununda, Kenzera diyarlarının büyüleyici güzelliği dikkat çekiyor. Karakterimizin çeşitli eşyaları ve farklı yetenekleri bulunuyor. Bu yetenekleri düşmanlara saldırırken veya engelleri aşarken kullanabiliyoruz. Örneğin “Bamba’s Stone” isimli taşı şelaleye fırlatarak onu belli bir süre dondurabiliyor. Eğlenceli bir oynanış yapısına sahip yapımda çeşitli parkurlar ve düşmanlar bizi bekleyecek gibi görünüyor.

Tales of Kenzera: ZAU; PlayStation 5, Nintendo Switch, Xbox Series X|S ve PC için 23 Nisan tarihinde çıkacak. Ön siparişe açık olan yapımın Steam için indirimli fiyatı $17.99, Epic Games için fiyatı ₺539.99, PlayStatation için fiyatı ₺539.99, Xbox için indirimli fiyatı ₺539.99 ve Nintendo Switch için fiyatı $17.99 olarak belirlendi.

Welcome to ParadiZe

Wallbang Gaming Network
Steam Next Fest ardından seçtiğimiz 10 oyun 14

Eğlenceli bir zombi oyunu olan Welcome to ParadiZe Eko Software ve Nacon ortaklığı ile geliştiriliyor. Diğer zombi oyunlarından ayıran en önemli özelliği ise zombileri yönetebiliyor olmamız. Tüm dünyayı ele geçirmiş zombi salgınında hayatta kalıp, güvenli bir üs inşa etmemiz gerekiyor. Oyun içerisinde üretilebilen bir kaskı zombilere takarak onları kendi çalışanımız haline getirebiliyoruz. Zombileri istersek bizimle beraber gelen bir koruma olarak veya alan içerisinde çalışan bir işçi olarak kontrol edebiliyoruz.

Dört kişiye kadar co-op oynayabilme imkanı sunan Welcome to ParadiZe, 28 Şubat tarihinde PlayStation 5, Xbox Series X|S ve PC için çıkacak. Ön siparişe açık olan yapımın Steam fiyatı indirimle birlikte $13.59, PlayStation fiyatı ₺999 ve Xbox fiyatı ise ₺499.

Helskate

Wallbang Gaming Network
Steam Next Fest ardından seçtiğimiz 10 oyun 15

Aksiyon-roguelite türündeki hack and slash bir kaykay oyunu olan Helskate, Phantom Coast tarafından geliştiriliyor. Oyun içerisinde bulunan çeşitli yetenekleri ve silahları kullanarak kombolar yapıp düşmanlarınızı alt etmeniz gerekiyor. Savaş sırasında kaybetseniz de tekrar ayağa kalkarak daha güçlü ve yeni teknikler ile ilerlemeye devam edebilirsiniz.

Farklı türleri birleştirerek yeni ve eğlenceli bir deneyim sunan Helskate 15 Şubat tarihinde Microsoft Windows ve macOS için çıkıyor.

Realm of Ink

Wallbang Gaming Network
Steam Next Fest ardından seçtiğimiz 10 oyun 16

Hades’e benzerliği ile dikkat çeken ve aksiyon-roguelite oyunu olan Realm of Ink mürekkep ile çizilmiş güzel bir tasarıma sahip. Red isimli karakterimiz ile bir yolculuğa çıkıyoruz. Hades’den bildiğimiz bir yapı bulunuyor. Bölümler içerisinde ilerleyerek düşmanları öldürüyoruz, daha sonra ise iki seçenek sunuluyor. Kendi oynanış tarzımıza göre yeni yetenekler veya güçlendirmeler seçerek ilerlemeye devam ediyoruz. Öldüğümüzde ise bir evde doğarak tekrar yolculuğumuza başlıyoruz. Hades’den farklı olarak evcil sevimli bir hayvan bize eşlik ediyor.

Steam sayfası açık olan Realm of Ink’i Steam üzerinden istek listenize ekleyebilirsiniz.

Hollowbody

Wallbang Gaming Network
Steam Next Fest ardından seçtiğimiz 10 oyun 17

Headware Games tarafından geliştirilen hayatta kalma-korku oyunu olan Hollowbody’de arkadaşı Sashayı kaybetmiş Mica’yı oynuyoruz. Terk edilmiş bir İngiltere şehrinde geçen yapım Silent Hill ve Resident evil gibi ünlü hayatta kalma-korku oyunlarından ilham almış.

PC için çıkacak olan Hollowbody için henüz bir tarih açıklanmadı.

Rotwood

Wallbang Gaming Network
Steam Next Fest ardından seçtiğimiz 10 oyun 18

Dont Starve Together ve Oxygen Not Included gibi yapımlardan tanıdığımız Klei Entertainment’in yeni oyunu Rotwood, zindanlarda arkadaşlarınız ile birlikte kapıştığınız bir hack and slash oyunudur. Dont Starve Together ile benzer bir görselliğe sahip olsa da daha canlı ve renkli bir görselliğe sahip.

Dört kişiye kadar co op oynama desteği sunan Rotwood PC için çıkacak. Henüz bir çıkış tarihi olmasa da Steam üzerinden istek listenize ekleyebilirsiniz

Never Grave: The Witch and The Curse

Wallbang Gaming Network
Steam Next Fest ardından seçtiğimiz 10 oyun 19

Frontside 180 ve Pocketpair tarafından geliştirilen Never Grave 2D aksiyon Metroidvania oyunudur. Görsel olarak Hollow Knight’a benzeyen yapımda çeşitli özellikleriniz bulunuyor. Karakterin kafasındaki şapka ile düşmanları ele geçirebiliyor ve onların yeteneklerini kullanabiliyorsunuz. Yaptığınız keşiflerde topladığınız malzemeler ile köyünüzü geliştirebiliyorsunuz. Ayrıca 4 kişiye kadar co-op oynama imkanı da sunuyor.

Never Grave: The Witch and the Curse’ün 2024’ün ilk çeyreğinde çıkması planlanıyor.

Dungeonborne

Wallbang Gaming Network
Steam Next Fest ardından seçtiğimiz 10 oyun 20

Dungeonborne Mithril Interactive tarafından geliştirilen pvp ve pve oynanabilen bir zindan temizleme oyunudur. Oyunda 8 adet sınıf bulunuyor. Kendi oyun tercihinize göre bu sınıflardan birini alarak oynayabiliyorsunuz. İsterseniz zindanlardaki canavarları temzileyerek eşya toplayabiliyor, isterseniz de 3v3 haritada başka oyuncular ile savaşabiliyorsunuz.

PC için çıkması planlanan Dungeonborne için henüz bir çıkış tarihi bulunmamaktadır. Türü seviyorsanız eğer Steam sayfasından istek listenize ekleyebilirsiniz.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler