SteelSeries Alias ve Alias Pro mikrofonları duyuruldu

Oyun ile kültürü birleştiren orijinal espor markasında dünya lideri olan SteelSeries, en yeni serisini ve oyuncular için özel olarak tasarlanan ilk mikrofonunu tanıttı. Oyuncuların sorunlarını çözmeye ve her oyun deneyimini muhteşem kılmaya adanmış 20 yılı aşkın tasarım ve mühendislik uzmanlığıyla, 1 numaralı premium oyun ses markası, yayıncılar için Sonar tarafından desteklenen Alias mikrofonlarını tanıtıyor. Artık “Oyuncuların Nihayet Bir Sesi Var.” 

Kendi oyun ortamlarında oldukça hareketli olan ve yayın yapan oyuncular hayat dolu olurlar. Dizginsiz bir heyecan ve coşkuyla haykırırlar ve hikayelerini kendi özel tarzlarıyla ve karakterleriyle anlatırlar. Piyasadaki mevcut mikrofonlar bu ihtiyaçları karşılamıyor ve kullanıcıların dinamik olmasına izin vermiyor; Alias mikrofonları ise oyuncuların aradığı özgürlük ve gerçek menzili sağlıyor. Diğer dört mikrofondan bir tanesi kendi çözümleriyle piyasaya sürülmelerine rağmen ne yazık ki hiçbiri alanında uzman değil.

Yayın yaparken aynı anda prodüksiyon yapmak göründüğünden daha zordur. Haber spikerleri yayınlarına odaklanabilirler çünkü yayının yapımcılığını üstlenecek tam bir ekibe sahiplerdir. Ancak yayıncılar ise tek tabanca olarak genellikle bu işi tek başına yapar. SteelSeries, bu sıkıntılı noktaya bir çözüm tasarlamak için mevcut duruma üç yıllık çalışmanın ardından meydan okudu ve oyuncular ve yayıncılar için aynı anda prodüksiyon ve yayın yapmayı kolaylaştıran en üstün mikrofon sistemini yarattı. Bu birbirini takip eden donanım, yayıncıların profesyonel olmalarına gerek kalmadan mükemmel sesi control etmelerini sağlar. Artık her oyuncu, en sevdiği profesyonel yayıncılar ve içerik oluşturucular gibi profesyonel bir stüdyodaymış gibi seslenebilecek. 

SteelSeries CEO’su Ehtisham Rabbani, “Çoğu kişi için oyun sadece bir eğlence değil, bir tutku ve yaşam tarzıdır; dolayısıyla en iyi oyun kültürüne sahip olmak, deneyimi her zaman muhteşem kılma ihtiyacını karşılar” dedi. “SteelSeries yıllardır yenilikçi, sınıfının en iyisi ürünleri pazara sunma konusunda oyuncuların oyun tutkunu olduğu kadar heyecanlıydı. Yayıncılar için Sonar tarafından desteklenen Alias mikrofonlarımızın piyasaya sürülmesiyle mevcut oyuncuları, yayıncıları ve içerik oluşturucuları güçlendiriyor ve gelecek nesillerin gelecek yıllarda harika yayınlar ve içerikler oluşturmasına olanak sağlıyoruz.”

Daha iyi ses deneyimi sunar. Yayıncılar için Sonar tarafından desteklenen Alias mikrofonlar, her oyuncunun sesini kusursuz bir şekilde yakalamak için standart mikrofon kapsüllerinin 3 katı boyutunda özel yapım olan 1 inçlik bir yoğunlaştırıcı kapsül içerirken, ince ayarlı kardioid kapsül deseni, baloncuk yakalama alanıyla arka plan gürültüsünü en aza indirir. Bu, yayın ve kayıt stüdyolarında kullanılan ses düzenine eşittir. Doğru ve etkili vokaller için en uygun çözüm sunarken, aynı zamanda yayın için de gereken tek yoldur. Oyuncuların heyecanlı yayınları sırasında titreşimleri emen mikrofon kasası tamamen onlara özel ve şık olarak tasarlanmışken, aynı zamanda onlara özel bir Shock Mount eklemeye fırsat sunar.

Alias mikrofon şasisine güç sağlamak için SteelSeries, Yayıncılar için Sonar olarak bilinen yüksek performanslı bir turbo motor geliştirdi. Bu ücretsiz stüdyo sınıfı yazılım paketi, oyunculara hepsi bir arada ses stüdyosu sağlar ve bir yayıncının yüksek kaliteli ses üretimi için ihtiyaç duyduğu her şeyi sunar. Yayıncılar, daha derin vokaller, ses yönlendirme, hassas ayarlama ve miksaj için yayın ön ayarlarına sahip bağımsız 10 bantlı Parametrik EQ’yu ve en gürültülü odanın bile bir kayıt stüdyosu gibi ses çıkarmasını sağlamak için ClearCast AI gürültü engellemeyi kullanabilir. Compressor ve Limiter gibi profesyonel yazılım karıştırma araçları, ek ses programlarına veya eklentilere olan ihtiyacı ortadan kaldırır. Sonar, standart video yayın yazılımıyla (OBS, Streamlabs vb.) uyumludur ve kare hızı düşüşlerini önlemek için GPU işleme yerine CPU kullanır. 

Bu iki öğenin (Alias mikrofonlar ve Yayıncılar için Sonar) birleştirilmesiyle, üstün yayın kalitesi, netlik ve kontrol bir araya gelerek oyuncular ve yayınlar için çıta yükseliyor. Yayıncılar için Sonar tarafından desteklenen Alias serisi mikrofonların iki seçeneği mevcuttur: 

Alias – Ses Kalitesi ve Çok Yönlülük Bir Arada

Oyun için yeniden markalanan kullanıma hazır jenerik mikrofonların günleri sona erdi. Sonunda karşınızda; tamamen oyun oynamaya ve yayın yapmaya adanmış bir mikrofon. Yayıncılar için Sonar tarafından desteklenen Alias, oyuncuların sesinin her ayrıntısını olağanüstü bir doğrulukla yakalayan 24bit/48kHz yayın kalitesinde sahip, oyuncuların profesyonel gibi sesini iletmesi için özel olarak sıfırdan tasarlanan ilk mikrofondur. İzleyicilerin ilgisini çekmek için yayınları ve içeriği saf, güçlü ses sunumuyla anında yükseltin. Oyuncuları anında bilgilendirmek için Alias mikrofonu, yayıncıların sesi kapatıldığında belirgin bir kırmızı “X”e dönüşen 5 aşamalı bir LED göstergesiyle mikrofonun tepe seviyesi bilgilerini görüntüler. Gerçek zamanlı mikrofon izleme, kablolu kulaklıklar ve yerleşik RGB alt ışık kullanılarak da mümkündür ve 5 aşamalı LED, akış kurulumunu kişiselleştirmek için 16,8M RGB renk sunar. Alias’ı USB ile bir PC’ye bağlayarak Tak ve Konuş kadar kolaydır. Oyuncular giriş artışını, ses kapatmayı ve kulaklık ses seviyesini rahatlıkla kontrol edebilir ve 3,5mm kabloyla Nova serisi kulaklığı takabilirler.

Alias Pro – Oyuncular için En İyi Yayın Mikrofonu

Yayıncılar için Sonar tarafından desteklenen Alias Pro, kullanıcının sesinin her ayrıntısını olağanüstü bir doğrulukla yakalayan yayın kalitesinde bir XLR mikrofondur; ön amplifikatör ve 48V Phantom Power ile dengeli XLR sistemi ise saf ve 24bit/48kHz kalitesinde güçlü bir ses sunmak için gürültüyü ve paraziti azaltır. Oyuncular, XLR amplifikasyonunu ve ses mixer kontrollerini herhangi bir PC’ye getiren, profesyonel düzeyde bir komut istasyonu olan XLR StreamMixer ile prodüksiyon becerilerini güçlendirebilir. SteelSeries, içerik üreticileri için isteğe bağlı çift bilgisayar akışını desteklemek üzere Sonar Yazılımı ile iki USB bağlantı noktasını kullanan yenilikçi StreamMixer ile oyun dünyasında bir ilke daha imza atıyor. Daha basit mix yapabilmek için Alias Pro, yayıncıların beş ses kanalına kadar yönlendirip mixleyebildiği ve izleyicileri için mükemmel deneyimi oluşturmak üzere bunları ayrı ayrı düzenleyebildiği Sürükle ve Bırak Yönlendirme özelliğine sahiptir. Oyuncuların kontrollere hızlı ve kolay erişime ihtiyacı vardır ve mikrofon kontrolü ve sessize alma gibi temel ses ayarlar, artık kullanıcının parmaklarının ucunda olacak. Yayıncılar ayrıca, belirli ses kanallarını mikslemek veya sessize almak için arama ve düğme atamalarını özelleştirebilir ve yayına odaklanırken özel tasarlanmış LED göstergelerle seviyeleri ve sessiz durumunu izleyebilir. Ortam RGB aydınlatması kurulumu tamamlarken, giriş seviyelerinizi izlemek için kazanç kadranı yeşilden kırmızıya yanar.

SteelSeries hakkında daha fazla bilgiyi https://tr.steelseries.com/ adresinde ve resmi sosyal medya kanallarında bulabilirsiniz.

Benzer haberleri takip etmek için bizi takip edebilirsiniz.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler