Escape From Tarkov krizinde son durum

Malumunuz, birkaç gündür oyun dünyası Escape From Tarkov‘un 250$’lık The Unheard Edition sürümünün yarattığı karmaşayı konuşuyor. Battlestate Games tarafından başından sonuna kadar kötü bir şekilde yönetilen süreç firma tarafından yapılan son açıklamaya bakılırsa, en azından yapılacaklar anlamında netleşmiş gözüküyor. Peki bu Edge of Darkness Limited Edition sahiplerini sakinleştirmeye yetecek mi, pek sanmıyoruz…

Şimdi yazmadan önce izninizle bir kafamı toparlayayım zira firmanın son üç dört günde neleri verdiği, nelerden vazgeçtiği gibi şeyler iyice birbirine girdi.

Firma bilindiği gibi The Unheard Edition’ın varlığını “DLC değil, ek özellik” diyerek savunmaya çalışmış ve daha sonrasında da ilk olarak yeni ve bu paketle sınırlandırıldığı için çok tartışılan PvE modunu “altı aylığına EoD sahiplerine ücretsiz” olarak vereceğini duyurmuştu. Bu açıklama ateşi söndürmek yerine üstüne benzin dökerken yeni bir duyuru gelmiş ve Battlestate Games bu kez “geçici süreliğine değil, oyun çıktığında kalıcı olarak vereceğiz zira sunucu kaynaklarımız yeterli değil” deyince kızılca kıyamet kopmuştu.

Geldiğimiz son noktada Battlestate Games yeni bir açıklama yaptı ve bu konuyla alakalı yeni bir güncelleme gelmeyeceğini duyurdu. “Bu durumu, gelen tepkileri öngöremediklerini” belirten ve özür dileyen firma bir nevi günah çıkardı diyebiliriz. Son açıklamaya göre EoD sahipleri PvE modundan kalıcı olarak ve oyunun çıkışını beklemede faydalanabilecek ancak kullanıcılara erişim peyderpey verilecek. Bunun sebebi de daha önce açıklandığı gibi sunucuların bu yükü karşılamakta şu an yetersiz kalacak olması.

Battlestate Games yeni paket olan The Unheard Edition’ın geri çekilmeyeceğini ancak içeriğinde bazı dengelemeler yapılabileceğini söylerken oyunun PvE moduna mod desteği vereceklerini de belirtti.

Ayrıca, yeni EoD avantajları da dengelenecek. Buna göre herkese eşit ortam sunmak adına çok tepki alan “öncelikli matchmaking” avantajı kaldırıldı. Bunun yerine EoD versiyonuna sahip olanlar için daha fazla eşsiz eşya vs. eklenmesi bekleniyor. Tam liste için iste biraz daha beklememiz gerekecek.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler