Tripearl Games souls-benzeri eğitim oyunu V.E.D.A’yı tanıtacak

Tripearl Games CEO’su Man-son Jeong, 23-26 Mayıs tarihleri arasında Ilsan’daki KINTEX’te V.E.D.A’yı tanıtacak.

2021 yılında dört kurucu ortak tarafından kurulan bağımsız bir geliştirme stüdyosu Tripearl Games’in yeni yapımı ‘V.E.D.A,’ iki tohum yatırım ve bir Ön Seri A yatırım aldı. Souls-like türündeki yapım aynı zamanda 2023 G-STAR Indie Ödülleri’nde de büyük beklentiyle karşılandı ve ‘En Çok Beklenen Oyun Ödülü’nü aldı. Ekip, Sony PlayStation’ın eski başkanı ve PlayStation Indie Games’in şu anki başkanı Yoshiaki Shiraishi’nin de dikkatini çekmeyi başardı.

V.E.D.A, 17. Gyeonggi Game Audition’da ‘PlayStation Pick’ ve ‘Top 3’ olarak seçildi ve BIGS 2023’te ‘Stove Indie Özel Ödülü’nü kazandı. Oyun, 2023 yılında Tokyo Game Show’da Kore ortak standında en fazla gösteriyi de sergilemişti.

V.E.D.A, oyuncuların souls benzeri türün savaş stilini öğrenebilecekleri souls benzeri bir eğitim oyunu olacak. Ölüm stresini hafifletmek için roguelike türünün büyüme unsurlarını birleştirerek hem souls-like hayranlarının hem de yeni gelenlerin oyundan keyif almasını sağlayacak.

Soul-like dövüşün temellerine sadık kalan oyuncular, saldırılar, kaçınma, savuşturma ve nihai saldırı olan Overclock ile düşmanları daha kolay yenebilecekler. Ayrıca benzersiz dövüş stillerini geliştirme ve farklı dövüş deneyimlerinin tadını çıkarma imkanı da oyunculara sunulacak.

Süper yapay zeka V.E.D.A, oyuncuları oyundaki en iyi savaş ajanı olmaları için nazikçe yönlendirir. Ancak, en iyi ajan olmak için oyuncuların sıkı eğitim programlarından geçmesi ve tüm bölümleri geçmesi gerekiyor. Şirket, yeni ekipman ve geliştirme unsurlarının kilidini açmak için roguelike türünün çeşitli unsurlarından biri olan ‘modülleri’ bularak sürekli değişen eğitim durumlarının üstesinden stratejik olarak gelmeyi öneriyor.

Tripearl Games, bu PlayX4 etkinliğindeki ana hedeflerinin V.E.D.A’nın oyun deneyimini ziyaretçilere sergilemek, tanıtmak ve onlarla iletişim kurmak olduğunu belirtti. Bu sayede V.E.D.A’yı tanıtmayı, kullanıcı geri bildirimlerini toplamayı ve oyunun bütünlüğünü geliştirmeyi amaçlıyorlar. Ayrıca Steam İstek Listesi kaydı aracılığıyla kullanıcıları yaklaşan sürüm hakkında bilgilendirmeyi ve kullanıcılarla sürekli iletişim için bir kanal sağlamayı amaçlıyorlar.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler