Ubisoft ve Murat Palta’dan The Assassin’s Legacy iş birliği

Ubisoft, Assassin’s Creed serisinden esinlenerek “The Assassin’s Legacy” adlı eşsiz bir sanat eseri yaratan ünlü Türk sanatçı Murat Palta ile sanatsal bir iş birliği yaptığını duyurdu.

Murat Palta, kendine özgü karmaşık minyatür tarzıyla serinin ikonik suikastçılarını, mekânlarını ve önemli eşyalarını tasvir etti. Altaïr Ibn-LaʼAhad, Ezio Auditore da Firenze, Edward Kenway, Arno Dorian, Siwa’lı Bayek, Kassandra, Eivor Varinsdottir ve Assassin’s Creed Mirage’dan merakla beklenen Basim Ibn Ishaq ve ayrıca antik İran, Mısır, İtalya ve arka plan olarak kullanılmış diğer bölgelerin yanı sıra Assassin’s Creed Black Flag’ten bir korsan gemisi ve Animus koltuğu gibi seriden tanıdık nesneler, bu minyatürde gözümüze çarpıyor.

Çalışmasını İstanbul’daki stüdyosunda dört aylık bir sürede dijital ortamda büyük bir titizlikle tamamlayan Murat Palta, serinin uzun süredir hayranı ve kendisi bu projede çalışma fırsatından şöyle bahsetti:

“Assassin’s Creed her zaman hayranı olduğum bir seri ve birçok oyununu da oynadım. Geçmişte bu harika karakterleri ve hikâyelerini sanatım aracılığıyla nasıl yeniden yaratabilirim diye çokça kez düşündüm. Bu projeyi üstlenme fırsatına sahip olduğum için çok mutluyum ve ortaya koyduğum şeyin hem hayranlar hem de Assassin’s Creed stüdyolarındaki yetenekli insanlar tarafından beğenileceğini içtenlikle umuyorum.”

Ubisoft MENA Pazarlama Müdürü Febronia Ibrahim bu çalışma hakkında şu yorumları yaptı: “Murat ile çalışmak çok keyifliydi ve onun sevgisini katarak ürettiği bu muhteşem sanat eseri bizi çok mutlu etti ve gururlandırdı. Hem sanatçının hem de serinin hayranlarının, bu esere karşı bizimle aynı duyguları paylaşacağından eminiz.”

PAYLAŞ

İlgili İçerikler