VALORANT CHAMPIONS TOUR 2023 Enleri

VALORANT çıkışından bu yana üçüncüsü düzenlenen VALORANT Champions Tour 2023 etkinliği tamamlandı. Bu makalede size VALORANT Champions Tour 2023 turnuvasının en çok tercih edilen ajanlar, en az tercih edilen ajanlar, en çok tercih edilen harita, en az tercih edilen harita ve en çok tercih edilen silah tercihlerini sizin için derledik.

2020 yılında piyasaya çıkan VALORANT, her geçen gün yeni turnuvalar düzenlemeye devam ediyor. Son olarak VALORANT espor ekosisteminin en büyük turnuvası kabul edilen VALORANT Champions Tour keyifli mücadelelerin ardından geçtiğimiz günlerde son buldu. Dünyanın farklı bölgelerinden 16 takımın mücadele ettiği, Amerika’nın Los Angeles şehrinde düzenlenen VALORANT Champions Tour 2023 birbirinden zevkli görüntülere sahne oldu. 

Temsilcimiz FUT Esports’un da yer aldığı turnuvada Amerika bölgesinden 4, EMEA’dan 5, Asya’dan 4 ve Çin’den 4 takıma ev sahipliği yapan turnuvanın şampiyonu Amerika temsilcisi Evil Geniuses oldu. 

VALORANT Champions Tour 2023 En çok tercih edilen ajanlar

 1. Turnuvada en çok tercih edilen ajanların başını Sentinel rolünde olan ajan Killjoy çekiyor. Alan savunması ve kontrollü oyunlarda en çok tercih edilen rollerden olan Sentinel, takımların oyun içi kompozisyonunda olmazsa olmaz bir rol. Turnuva boyunca oynanılan 106 harita da 105 kez Killjoy tercih edilmiş.
 2.  Listenin ikinci sırasında Öncü rolünde olan doğanın içinden bir ajanımız var: Skye. Kuşlarıyla düşmanı kör edip, kör olup olmadığını belirtmesiyle oyun içinde çok önemli bilgiler veren ajan 106 harita da 94 kez tercih edilmiş.
 3. Üçüncü sıramızda yine kompozisyonların olmazsa olmazı Düellocu rolünden bir ajan var: Brezilyalı ajanımız Raze. Bombalarıyla rakibine maksimum hasar veren, bombalarla haşır neşir olan ajanımız 106 harita da 93 kez tercih edilerek listeye üst sıralardan giriş yapmış.

VALORANT Champions Tour 2023 En az tercih edilen ajanlar

 1. Listenin en üst sırasında oyunun en yeni ajanı olan Deadlock bulunuyor. Deadlock, VALORANT Champions Tour 2023’de hiç tercih edilmeyen tek ajan konumunda. Oyuncuların ajan çıktığından beri buff beklediği ajan belki de bu turnuvada da tercih edilmemiş oluşuyla Riot tarafından yeni bir güncellemeye maruz kalabilir. 
 2. İkinci sırada Skye’ın metaya girişiyle beraber çok ihtiyaç olmayan Sage bulunuyor. Eskiden çok iyi bir destek ajanı olan Sage, artık pek tercih edilmiyor. Skye’ın metaya girişiyle Doğanın Şifa’sı yeteneği oyunculara can desteği vermesiyle beraber ve ajanın en çok tercih edildiği fakat aktif harita havuzundan çıkarılan Icebox haritasının oynanmamasıyla beraber Sage’in pabucu dama atılmış gibi görünüyor.
 3. Listemizin üçüncü sırasında tam üç ajan bulunuyor ve bu ajanlarının hepsinin rolü Düellocu. Alternatiflerinin yeteneklerinin daha kullanışlı olması ve espor oyun sistemine daha uygun olmasıyla beraber belki de oyun içi dereceli sistemde en çok tercih edilen ajanlardan olan Phoenix, Reyna ve Neon 106 harita da sadece 5 kez tercih edilmiş.

VALORANT Champions Tour 2023 En çok tercih edilen harita

VALORANT Champions Tour 2023’de en çok oynanan harita 22 kere oynanan Split oldu. Oyun çıktığında da oyunda olan Split bir dönem aktif harita havuzundan kaldırılmıştı, yılın başında tekrar aktif havuza dahil edilen harita dünyanın en büyük VALORANT turnuvasında da en çok oynanılan harita oldu. 

Split’te en çok tercih edilen 5 ajan:

 • Skye
 • Raze
 • Viper
 • Astra
 • Breach

VALORANT Champions Tour 2023 En az tercih edilen harita

VALORANT Champions 2023’de en az tercih edilen harita lokasyonu Amerika olan haritamız Fracture oldu. 

Fracture’da en çok tercih edilen 5 ajan:

 • Killjoy
 • Raze
 • Breach
 • Brimstone
 • Sova

VALORANT Champions Tour 2023 En çok tercih edilen silah

Globalde olan Phantom metası artık son bulmuş gibi gözüküyor. VALORANT Champions Tour 2023’de en çok tercih edilen silah kafan tek atmasının da büyük avantajı olan Vandal oldu.

Vandal 7710 defa tercih edilirken, Vandal’ı en yakın tercih eden silah 3.392 defa tercih edildi. VALORANT Champions Tour 2023’de en çok tercih edilen tabancaysa 1.184 kez kullanılan Classic oldu.

Benzer içerikler için bizi takip edebilirsiniz: https://wallbangnetwork.com

PAYLAŞ

İlgili İçerikler