Valorant, oyun sistemlerinde değişikliğe gidiyor

Valorant için Bölüm 7, 27 Haziran tarihinde oyuncularla buluşacak. Bu yeni bölüm ile birlikte oyuncuların oyun içi ödüllere ulaşma yollarında bazı değişiklikler olacak. Riot, bu değişikliklerin aslında basit olduğunu ifade ediyor. Kısaca ne olduklarından da bahsetmeden geçmeyelim.

Günlük görevler elden geçiriliyor, Ajan Kontratları ise tamamıyla oyun dışında kalıyor. Bu bağlamda kalan kontratlarınızı bitirmeniz için 27 Haziran tarihine kadar vaktiniz var. Ayrıca oyunda “Kingdom Credits” adında yeni bir oyun içi para birimi olacak. Ancak kenarda tutabileceğiniz miktarın bir üst sınırı olacak. En büyük değişiklik ise Ajanlar ve onların kozmetikleri üzerinde. Ajanların kilidi artık 28 günlük “Agent Recruitment Pass” sürecinde açılabilecek. Açmak için aynı süre gerekecek ve yine VP harcayarak doğrudan açabileceksiniz.

Kingdom Credits ise yeni oyun içi para birimi olarak herhangi bir modu oynadığınızda kasanıza girecek. Eğer round tabanlı bir modda oynuyorsanız kazandığınız round başına bir bonus da alacaksınız. Tamamıyla ücretsiz olarak edinilebilen bu para birimi, Battle Pass deneyim puanları ve Agent Recruitment sürecinden ayrı olarak bulunacak. Bu para birimiyle Ajanlar, Ajan Kozmetikleri ve eski Battle Pass sezonlarından çeşitli eşyalar alabileceksiniz. Ancak bunlara silah veya bıçak skinleri dahil olmayacak. Mağazada alabileceğiniz şeyler rastgele olacak, her oyuncu için farklı şekilde listelenecek ve haftalık düzende değişecek.

Valorant, “mesai” sistemine son veriyor

Ajan Kontratları için kullanılan eski kurallar şimdi Ajan Ekipman Sınıfları için geçerli olacak, burada Kingdom Credits ile kilidini açmadığınız kozmetikleri bulabileceksiniz. Son olarak, tüm Günlük Görev sistemi elden geçirildi. Görevler, “checkpoint” aralıklarına bölündü ve tüm oyun modlarında oynayarak bu süreçleri ilerletmek mümkün hale getirildi. Yani istediğiniz her şeyi oynayarak bu görevleri tamamlayabileceksiniz. Günlük görevler birikebilecek ve ayrıca “yetişme” bonusu da alacaksınız. Yani her gün oynamadığınız için “cezalandırılmayacaksınız”. Günlük ödüller ise XP ve Kingdom Credits cinsinden verilecek.

Bütün bu değişiklikler 10 gün kadar kısa bir süre içerisinde oyuna yansıyacak. Bunların oyuna nasıl bir etki edeceğini ise hep birlikte göreceğiz.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler