Vampire Survivors için lokal co-op desteği yolda

Vampire Survivors, oyuna gelen birçok içeriğin ardından halen bir vampir getirmiş olmasa da farklı eklentilerle yola devam ediyor. 17 Ağustos 2023 tarihinde geleceği belirtilen yeni bir güncellemeyle birlikte bu kez oyuna 4 kişilik lokal co-op modu getireceği duyuruldu. Bu modda oyunun bitmek tükenmek bilmeyen düşmanlarına karşı beraber savaşırken ara ara birbirinize girme şansınızın da olacağı ifade ediliyor.

Bu co-op moduna hem yeni başladığınız oyunlarda, hem de halihazırda devam eden oyunlarda erişim şansı olacak. Oyunun hem taban sürümünde hem de DLC’lerinde keyfini çıkarabileceğiniz co-op modunda tüm başarımların da kilidini sorunsuzca açabileceksiniz. Geliştirici poncle, kısaca tüm soruları cevaplamak açısından şöyle bir ifade de kullandı: “Kısaca tüm oyunu lokal co-op modunda oynayıp bitirebilirsiniz.”

Daha ilginci ise, oyuncuların birbirlerine yeterince yakın olmaları veya cihazları bir TV’ye bağlamaları durumunda oyun Steam Deck ile de bu şekilde çalışabilecek. Oyun neredeyse her yönüyle aynı kalacak ve sadece oyunda yaşanan kaos biraz daha tırmanacak. Seviye atlama konusunda ise oyuncular tek bir XP barını paylaşacak ve sıra sıra herkes seviye atlama ekranında seçimlerini yapacak. Çok oyunculu mod için özel içerikler olmayacağını belirten poncle, bu kararın ardında herkesin herhangi bir mecburiyete maruz kalmadan oyunun keyfini çıkarabilmesi düşüncesi yattığını söylüyor.

Vampire Survivors için çevrimiçi mod olmayacak

Akıllarda oluşan bir soru işaretine de açıklık getiren geliştiriciler, Vampire Survivors için çevrimiçi modun desteklenmeyeceğini söyledi ancak oyunun Steam Remote Play Together gibi sistemlerle uyumlu olduğunu da ekledi. Son olarak PvP modunun olmayacağı, ancak co-op modunda da “arkadaşlarınızla yeterince birbirinize girme fırsatı bulacağınız” belirtildi. Biz de heyecanla 17 Ağustos tarihinde ortaya çıkacak manzarayı bekliyoruz.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler