Apex Legends: Upheaval’ın oyuncularla buluşma vakti

En popüler Battle Royale oyunlarından biri olan Apex Legends’ın yeni güncellemesi Upheaval bugün yayınlanıyor! Yeni sezon ile birlikte oyuna eklenen özellikler ve yeni Legend Alter’ın performansını göstereyen yepyeni bir oynanış fragmanı yayınlandı.

Yeni Legend Alter, eklenen yenilikler ve Broken Moon Shatters bölgesini görmek için yayınlanan oynanış fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Apex Legends’ta yenilikler

Yeni sezon ile birlikte oyuna eklenecek olan en önemli yenilik, uzun zamandır oyuncuların geri dönmesini istediği tek oyunculu BR tecrübesi. Solo Takeover adı verilen yeni oyun modu, sezon başında Duos’un yerini alacak ve oyuncular yalnızca kendi yeteneklerini ortaya koyarak mücadele edecekler.

Oyuna gelen bir diğer yenilik ise Broken Moon Shatters olarak isimlendirilmiş olan harita. Geçtiğimiz sezon Olumpos’un Broken Moon’a çarpması ise birlikte, daha önce pek çok oyuncu tarafından sevilmeyen Broken Moon haritası büyük değişikliklere uğruyor. Yenilenen savaş alanında birçok farklı POI ve ilginç yerler bizi bekliyor. 

Wallbang Gaming Network
Apex Legends: Upheaval'ın oyuncularla buluşma vakti 2

Ayrıca yeni Apex Artifacts özellikleri ile karakterimizi özelleştirme seçeneklerimiz artıyor.

Yeni sezon ile birlikte eklenen karakter (Legend) ise yıkıcılığın vücut bulmuş hali olan Alter oluyor. Alter’in özellikleri şu şekilde tarif ediliyor:

  • Pasif yeteneği “Gift from the Rift“, uzaktaki ölüm kutularından bir eşya ele geçirir ve silah değiştirmek veya sürpriz bir Kalkan Bataryası oluşturmak için son derece kullanışlı bir yetenektir.
  • Alter’in taktiksel “Void Passage” yeteneği, yüzeyde bir geçit kapısı oluşturarak düşmanları yeniden doğma odasına geri göndermek veya hızlı bir kaçış yapmak için bir yol açar.
  • Nihai yeteneği “Void Nexus” etkinleştirildiğinde, takımdaki herhangi birinin belirlenen konuma geri dönmesi için, tek yönlü bir geçit kapısı açan bir cihaz yerleştirir.

Apex Legends: Upheaval 7 Mayıs tarihinde (bugün) PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S, Nintendo Switch ve PC için EA App ve Steam üzerinden yayınlanacak.  

PAYLAŞ

İlgili İçerikler