Assassin’s Creed: Codename Jade Kapalı Betası Ağustos ayında başlıyor

Ubisoft, serinin mobil arenasındaki giriş oyunu olan Assassin’s Creed: Codename Jade için 3 Ağustos itibariyle kapalı beta testlerine başlanacağını duyurdu. Beta sürümü Android ve iOS’da oynanabilir olacak ve katılım için kayıtlar oyunun resmi web sitesinden yapılacak.

Kapalı beta sürecinde hangi içeriklerin test edileceği hakkında detaylı bilgi bulunmuyor, ancak oyunun geçtiği zaman dilimi ve bölge hakkında bazı ayrıntıları bizlerle paylaşılmış durumda. Oyunda 2000 yıl geriye gidip MÖ3. yüzyılda ve Çin’deki ilk birleşik hanedanlık zamanlarından birinde maceraya başlayacak oyuncular Doğu ile Batı arasındaki eşsiz bir ticaret ve kültürel alışveriş çağında Xia rolünü üstlenecekler.

Oyunda, Çin Seddi’nin ötesinde ve imparatorluğun sınırlarının dışında, imparatorluk başkenti Xianyang’a kadar yeni tehlikeler oyuncuları pusuda bekliyor olacak ve bize dönemin doğu Avrasya Bozkırlarında yaşayan göçebe halkı Xiongnu ile yüzleşme fırsatı sunacak.

Assassin’s Creed: Codename Jade, geçtiğimiz haziran ayında Ubisoft Forward Showcase sırasında resmen açıklanmıştı. Oyun piyasaya mobil cihazlarda oynaması ücretsiz olarak çıkış yapacak. Level Infinite işbirliğiyle geliştirilen oyun geleneksel Assassin’s Creed mekaniğiyle gizlilik temelli hareket, göğüs göğüse çarpışma ve uzun menzilli saldırıları içerecek.

Ayrıca Assassin’s Creed Mirage’in ardından birkaç Assassin’s Creed oyunu daha ufukta görünüyor. Son olarak VR oyunu olan Assassin’s Creed Nexus yolda, Assassin’s Creed Infinity ise gelecek oyunlar için tek bir giriş noktası olarak geliştirilmeye devam ediyor.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler