Bir Hollow Knight modu, oyunun hayran kitlesini adeta mest etti

Hollow Knight topluluğu uzun zamandır yeni oyun beklentisiyle sabırsızlanan bir kitle. Ancak bu beklentileri son dönemde Hollow Knight: Silksong’un süresiz olarak ertelenmesi sonucu giderek bir ızdıraba dönüşüyor. En erken ihtimalle 2024’e kadar göremeyeceğimiz neredeyse kesin olan oyun için hayranlar sabırsızlanadursun, içlerinden bir kısmı orijinal oyunu modlama amacıyla yola çıkıp neredeyse DLC kalitesinde bir iş ortaya koymuşlar.

Oyuna birçok yeni içerik ekleyen Hollow Knight mod yapımcıları, 1 Temmuz tarihinde Pale Court adlı projelerini piyasaya sürdüler. Oldukça doyurucu ve geniş çaplı bir eklenti olarak piyasaya sürülen bu modda taban oyun için birçok çeşitli içeriğin bulunmasının yanı sıra bir “boss rush” modu da içeriyor. Bu modda “Hallownest’in en büyük şampiyonlarıyla karşı karşıya gelerek nihayet onların arasında layık olduğunuz yeri almaya çalışıyorsunuz”. Söz konusu boss karakterler oyuna tamamıyla yeni eklenmiş durumdalar ve bu mod yapımcıları tarafından tasarlanmışlar, yani gerçekten bu eklenti içerisinde çok ciddi bir emekten bahsediyoruz.

Hollow Knight’ı sıfırdan sevdirebilecek kadar başarılı

Öte yandan Pale Court adındaki bu eklenti taban oyuna bir dizi muska (charm) da ekliyor, ancak yer yer oyunun dengesinin bu muskalar sebebiyle bozulduğu bazı oyuncular tarafından söylenmekte. Modla birlikte birçok yeni müzik, sanatsal içerik, replikler, diyaloglar ve çok daha fazlası da oyuna eklendiği için bu çalışma gerçekten profesyonel bir stüdyonun DLC olarak piyasaya sürebileceği türden bir iş olmuş diyebiliriz.

Bu modu denemek istiyorsanız önce modun kendisini yüklemeniz, ardından Scarab Mod Manager ile güncellemeyi yüklemeniz gerekiyor. Eğer Hollow Knight’ı sevdiyseniz Pale Court’u da sevmeniz çok muhtemel.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler