Yeni Valorant ajanı Deadlock’ta inanılmaz hata

Valorant oyuncuları bugünlerde oyuna yeni dahil olan ajan Deadlock’un tadını çıkarıyorlar. Sentinel sınıfı bir ajan olan Deadlock, oyun sahasını kontrol etme ve rakibin manevra alanını daraltma üzerine kurulu becerileriyle yetenekli oyuncuların ellerinde rakipleri kendi sahalarına hapsediyor. Ancak ortaya çıkarılan bir hata, oyunu tam anlamıyla “kıracak” düzeyde etkili.

Ajanın sahip olduğu yeteneklerin her biri kendi içinde çok farklı işlevleri kapsıyor olsa da içlerinden biri gözle görülenin çok ötesinde bir etkiye sahip. Söz konusu hata, Deadlock’un sahip olduğu Sonic Sensor becerisine bağlı olarak çalışıyor. Sonic Sensor, işlevi itibariyle bir ses algıladığında bir sarsıntı dalgası gönderiyor. Bu sesin kaynağı bir silah sesi, ayak sesi ya da beceri kullanımı olabilir. Ancak sarsıntı dalgasında herhangi bir sorun yok. Sorun, bu sensörün yerleştirildiği duvarın kalınlığı fark etmeksizin mermi geçirmeye başlamasıyla ortaya çıkıyor.

Valorant oyuncularını yine zor günler bekliyor

Videoda görülebildiği üzere normal şartlarda herhangi bir şekilde mermi geçirmeyen duvarlar, sensör yerleştirildikten sonra hiçbir zorluk olmadan atılan mermileri geçirmeye başlıyorlar. Normal şartlarda kalınlığından ötürü mermileri geçirmeyen duvarların bir anda mermileri geçirmeye başlaması oyundaki tüm dengeleri değiştirebilecek ölçekte bir hata. Spike bölgelerinin etrafında oynanabilecek oyunlardan tutun, round başında takımların hücum ve savunma koridorlarına sıcak temasa ihtiyaç duymadan mermi yağdırabilecek olmaya kadar sayısız kullanım alanı olan bu hata büyük ihtimalle kısa süre içerisinde düzeltilecektir. Ancak Riot Games tarafından henüz bu hataya dair bir açıklama gelmiş değil. O vakte kadar siz siz olun, hangi duvarın ardına saklandığınıza çok dikkat edin.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler