Blizzard Oyunları Steam’e Geliyor

Bilgisayar oyunlarına erişim zaman zaman baş ağrıtıcı olabiliyor. Çünkü bilgisayarlar için birçok oyun platformu mevcut ve bazı oyunlar sadece bir platformda yer alıyor. Haliyle aradığınız oyunun her platformda olmaması mümkün. Eğer bu zamana kadar Blizzard oyunları ile ilgili böyle bir probleminiz varsa, güzel bir haberimiz var, çünkü Blizzard oyunlarını Steam’de erişime açmaya karar verdi. Ancak tüm kütüphanenin hemen Steam’e gelmesi çok da hızlı olmayabilir.

Duyuru geçtiğimiz gün Blizzard Entertaintment tarafından geldi. Blizzard, blog yazısında birkaç oyunlarının Steam’de yayınlanacağını, bu süreci başlatacak ilk oyunun Overwatch 2 olacağını duyurdu. Bu oynaması ücretsiz bir oyun için çok şaşırtıcı değil. Overwatch 2’yi merak edip Battle.net platformunu kullanmaya üşendiyseniz 10 Ağustos itibariyle oyuna Steam üzerinden erişebilirsiniz. Aynı zamanda bu tarih oyun için gelecek büyük bir güncellemenin de tarihi. Blizzard’dan yapılan açıklama şöyle:

“Battle.net her zaman oyuncularımızın evi olmuştur. Platformumuzu her zaman güncellenen teknoloji, yenilik ve topluluklarımızın beklentilerine göre geliştirdik. Ancak biz geliştikçe, oyun endüstrisi de büyük bir gelişime uğradı. Oyunlar sadece belli topluluklar için değil herkes içindir, her ne kadar Battle.net’e yatırım yapmaya ve onu desteklemeye devam etsek de, oyunlarımıza her oyuncunun daha kolay erişimi ve oyunlardan keyif almasını kolaylaştırmak için engelleri kaldırmak istiyoruz.

Bu yüzden yeni bir şey deniyoruz.

Oyunlarımızın bir kısmını Steam’e getiriyoruz ve bu serüvene Overwatch 2 ile başlıyoruz. Oyun 10 Ağustos’ta Steam üzerinden erişime açık olacak.”

Overwatch 2: Invasion; yeni bir oyun deneyimi, yeni bir PvP modu, yeni haritalar, karakter ve ilk PvE hikaye modu getirecek şekilde piyasaya sürülüyor. Oyunun Steam’e gelmesi belki de hiç Battle.net kullanmamış oyuncuları oyunu oynamaya ikna edebilir. Elbette bu Blizzard’ın Steam platformuna taşıdığı oyunların sadece başlangıcı. Ne yazık ki başka hangi oyunların platforma geleceği hakkında herhangi bir bilgi yok.

Blizzard Steam’e Hangi Oyunları Getirecek?

Şirket oyunlarının daha erişilebilir olmasını sağlamak için böyle bir yola gitmiş gibi görünüyor. Ancak ileride eklenecek oyunlar hala sır gibi korunuyor. Blizzard, blog gönderisinde platforma eklenecek diğer oyunlar için daha fazla bilgiyi zamanı geldiğinde açıklayacağını belirtiyor. Her ne kadar oyunlar Steam’e gelecek olsa da ynayabilmek için Battle.net hesaplarınıza giriş yapmanız gerekecek. Aynı zamanda Battle.net platformu kullanıcılar için aktif olmaya devam edecek.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler