Call of Duty Modern Warfare II – Season 4 BlackCell Rehberi

Activision’un, Season 3 ile seriye kattığı BlackCell, yine Activision’un tanımı ile “Premier Battle Pass Upgrade”, yani Öncü Battle Pass Güçlendirmesi. Bu haliyle çok anlamlı gelmediyse, aşağıda detaylarına, normal Battle Pass ile olan farkına, ve 474₺’lik fiyat etiketine bakacağız.

Season 4 BlackCell İçerikleri Nedir

Wallbang Gaming Network
Call of Duty Modern Warfare II – Season 4 BlackCell Rehberi 9

Türkiye fiyatı ile 474₺ olan Season 4 BlackCell, içerisinde birazdan detaylı inceleyeceğimiz Vaznev-9K taslağı Event Horizon, 1.100 Call of Duty Puanı, özel kamuflajı ile IO operatörünü, iki adet araç görünümünü, paraşüt ve serbest dalış için iz, bir adet infaz hareketi BlackCell Moves (Finishing Move), 20 adet (PlayStation’da 25) Tier Skip jetonu ile Battle Pass’i, Battle Pass’e alternatif harita bölümü girişi ve Battle Pass’te bulunan operatörlerin toplamda 6 adet alternatif kostümlerini ve yine Battle Pass’te bulunan silahların toplamda 6 adet alternatif taslaklarını içeriyor. Operatörlerin ve silahların Battle Pass içerisindeki kilidini açtığınızda BlackCell versiyonlarını da açmış oluyorsunuz.

Season 4 BlackCell İçerikleri Nasıl

Wallbang Gaming Network
Call of Duty Modern Warfare II – Season 4 BlackCell Rehberi 10

Silah taslağımız ile başlayalım. Call of Duty League’de bolca kullanılan, oyunun meta silahlarından biri olan Vaznev-9K (gerçek adıyla PP-19-01 Vityaz) için bir silah taslağı, bir önceki sezonda verilen M4 taslağına göre çok daha ideal. Event Horizon’un silah ince ayarları (Pro-Tuned Advantage) nişangah hızı, tepme kontrolü ve nişangah görüşünde yürüme hızı için özel olarak iyileştirilmiş. Event Horizon, Gold & Shadowflame izli mermileri ve Shadowblast öldürme animasyonuna sahip. Küçük haritalar için ideal, ancak Vaznev’in meta olmasının bir sebebi de aslında her mesafede etkili olabilmesi.

Silahın varsayılan kamuflajını beğenmezseniz, üzerindeki geçişli animasyonda da bolca bulunan mor bir kamuflaj ile oldukça hoş olduğunu söyleyebilirim. Ben bu örnekte BAS-P hafif makineli tüfeği ile açılan Dark Violet kamuflajını tercih ettim. Polyatomic ve Orion da tabi ki çok iyi seçenekler olacaklardır.

Wallbang Gaming Network
Call of Duty Modern Warfare II – Season 4 BlackCell Rehberi 11

Araç kamuflajları ise bu sefer daha iyi. GMC Hummer EV’nin Escape Velocity görünümü estetik olmasa da bir tasarıma sahip, BlackCell versiyonu ona göre çok basit kalıyor. Hatchback’in Vented görünümünün BlackCell versiyonu ise kesinlikle çok daha iyi. Bu konuda biraz yanlı bir yorum da olsa bu aracın en iyi görünümü bence halen Heel Toe. Araçlar konusunda mevcut görünümün karakteristiğini kaybetmemek, belki bir sonraki BlackCell için dosya konusu olmalı.

Wallbang Gaming Network
Call of Duty Modern Warfare II – Season 4 BlackCell Rehberi 12

Operatörlerden devam edelim. IO’nun değişen kamuflajı, ilk versiyonda siyah lateks, ikinci versiyonda ışığı yansıtan bir türde. Bu ikinci versiyonun bazı durumlarda görüşü neredeyse tamamen engellediği örnekleri mevcut. Operatörün kendisi oldukça havalı görünüyor ancak geçmişi [REDACTED] olan biri ile bağ kuramıyorum. Tüm BlackCell operatörleri gibi, IO da hiç konuşmuyor.

Wallbang Gaming Network
Call of Duty Modern Warfare II – Season 4 BlackCell Rehberi 13

IO’nun bir önceki sezondaki BlackCell operatörümüz ATOM’dan farkı üst gövdesinden siyah & altın çıkan dumanlar olması. Bu aynı zamanda oynarken de ekranınızda gördüğünüz bir etki. Sezon içerisinde operatörlerin BlackCell versiyonları ise bu sefer Valeria hariç fena değil. Valeria’nın kötü olması bence normal kamuflajın da El Sin Nombre adına yakışmamasından dolayı. Bu noktada özellikle Kleo’nun Ocean Fog BlackCell kamuflajı gayet iyi.

Wallbang Gaming Network
Call of Duty Modern Warfare II – Season 4 BlackCell Rehberi 14

Silahlar ise genel olarak daha iyi görünüyor. Burada bir silahın karakteristiğinin BlackCell versiyonu ile değişmemesinin de etkisi var. Ancak bir silaha birden fazla Blakcell kamuflajı geleceğini ben şahsen düşünmüyorum. Bu sezon BlackCell’indeki favori silah kamuflajım da FJX Imperium’un (eskiler Intervention olarak bilir) Heavy Weight BlackCell görünümü oldu.

Wallbang Gaming Network
Call of Duty Modern Warfare II – Season 4 BlackCell Rehberi 15

Listedeki diğer öğeler ise benim için ana etmen değiller. Özellikle paraşüt ve serbest dalış biraz boşluk doldurmaca gibi görünüyor. Oyunun 4. sezonunda eklenen bir mekaniğe, kalan sezonlarda nasıl bir içerik sağlanacak merak ediyorum doğrusu. BlackCell Moves, kesinlikle bir önceki sezondaki BlackCell SOP’e göre çok daha iyi. Yine de BlackCell’deki eğitimlerde silahı yan tutup ateş ederken çömelmeyeni dövdüklerini düşünüyorum.

Season 4 BlackCell Alınır Mı?

Wallbang Gaming Network
Call of Duty Modern Warfare II – Season 4 BlackCell Rehberi 16

474₺ fiyat etiketi ile, tam oyun fiyatının %40’ı civarına denk gelen Season 4 BlackCell, Call of Duty’e göre 7.000 CoD puanından fazla bir değere sahip. Bu sezon, Battle Pass Bundle’ın da satın alınabilmesiyle, BlackCell daha opsiyonel bir konumda ve bence de burada olması gerekiyor. BlackCell’lerin tematik olacağını düşünsem de, bir sonraki sezonun BlackCell’i de benzer temalara sahip olacak gibi görünüyor. İçerdiği şeylerin değip değmemesi tamamen şahsi fikriniz olmakla beraber, ben halen gönlüm rahat bir şekilde öneremiyorum. “Battle Pass’in mevcut halinin altın tepside sunulan bir versiyonu” yorumunu daha önce yapmıştım, yineliyorum. Daha iyisi yapılabilir, ancak daha iyisi gelene kadar en iyisi bu.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler