Cyberpunk 2077’nin devam oyunu Project Orion’a önemli isimler katıldı

6 Şubat tarihinde CD Projekt Red Press Center haber sayfasından yeni bir haber geldi. Habere göre Project Orion ekibine çok önemli yeni isimler katıldı.

Wallbang Gaming Network
Cyberpunk 2077’nin devam oyunu Project Orion’a önemli isimler katıldı 2

CD Projekt Red tarafından geliştirilen ve 2020 yılında çıkan Cyberpunk 2077, çıktığı dönem birçok kullanıcı tarafından kötü eleştiriler almıştı. Oyun içi çeşitli hatalar, çökmeler ve optimizasyon sorunları bulunuyordu. Hatta PlayStation’da oyun neredeyse çalışmama durumunda olduğundan mağazadan kaldırıldı.

Bunca olumsuzluğa rağmen Cyberpunk 2077 geliştiricileri oyunun hatalarını düzeltmeye ve yenilikler eklemeye devam ettiler. Bu gelişmeler oyunu yeni oynayan ve geri dönen oyuncular tarafından olumlu bir şekilde karşılandı. Daha sonra ise CD Projekt Red, Cyberpunk 2077’nin devam oyunu olacak “Project Orion” kod adlı oyunu geliştirmeye başladıklarını açıkladı.

Project Orion

Project Orion  projesinin başında olduğu bilinen Gabriel Amatangelo (Oyun Direktörü) , Pawel Sasko(Yardımcı Oyun Direktörü) ve Igor Sarzyński(Yardımcı Oyun Direktörü) önemli isimlerden bir kaçıydı. Haberimizin asıl içeriğine gelecek olursak, ekibe yeni katılan isimlere ve kısaca bahsettiğimiz öz geçmişlerine gelin beraber bakalım.

Amazon Games ve Blizzard Entertainment gibi şirketlerde Başkanlık yapan ve bunların yanı sıra New World, Apex Legends ve Diablo 3 gibi oyunlara katkıda bulunan Dan Hernberg, ekibe Yönetici Yapımcı olarak katıldı.

Massive Entertainment, Ubisoft ve IO Interactive şirketlerinde Oyun Direktörlüğünde yer alan Ryan Barnard, Project Orion için ise Tasarım Direktörü olarak katıldı.

Daha önce çeşitli Mortal Kombat oyunlarında Teknik Direktörlük yapmasının yanı sıra WB Game ürünlerinde Teknolojiden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak çalışan Alan Villani, Project Orion’a Mühendislik Direktörü olarak katıldı.

20 yıllık deneyime sahip bir çok oyun için oyun yazarlığı yapan, Control, Dishonored: Death of the Outsider ve Avatar: Frontiers of Pandora gibi projelerde çalışan Anna Megill, ekibe Baş Yazar olarak katıldı.

15 yıldan fazla oyun yazma deneyimi bulunan, New York Times’ın en çok satan romancısı, anlatı tasarımcısı ve çizgi roman yazarı olarak bilinen. Star Wars: The Old Republic’te BioWare için Baş yazar olarak çalışırken, DICE, Obsidian Entertainment gibi firmalar için de yazılar yazan ve danışmanlık yapan Alexander Freed, projenin Anlatı kısmına katıldı.

Ekibe yeni katılan isimlere baktığımızda Cyberpunk 2077’nin Project Orion kod adlı devam oyunu çok iddialı bir şekilde gelecek gibi duruyor.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler