EA eski Battlefield oyunlarını satıştan kaldırmaya başladı

Battlefield oyunlarının aynı türdeki pek çok diğer oyuna göre hayli uzun ömürlü olduğu malumunuz. Şöyle geriye doğru bakınca kalbimizde ayrı bir yeri olan Battlefield 2142 ve kalbimizde o kadar da ayrı bir yeri olmayan Battlefield Hardline dışında seriye dahil tüm oyunların oldukça uzun ve mutlu bir yaşam sürdüğünü, en azından ana modlarda rahatça maç kurabilecek kadar oyuncuya halen sahip olduklarını görüyoruz.

Battlefield’ın eski oyunları ve eski konsollar

Bu durum yavaş yavaş değişmeye muktedir olabilir zira EA, 31 Temmuz tarihi itibarıyla Battlefield 3, Battlefield 4 ve Battlefield Hardline’ı PS3 ve Xbox 360 mağazalarında satıştan kaldıracağını ve Kasım ayı itibarıyla da bu versiyonların online servislerini durduracağını açıkladı. Oyunların pek kısıtlı olan tek kişilik oyuncu modları ise PS3 ve Xbox 360’da oynanmaya devam edilebilecek.

Bugün halen PS3 ve Xbox 360’ın online modlarını kullanan oyuncu sayısı hiç de az sayılmaz. Haliyle bu durumun eskiyen yedinci nesil konsollarımıza -en azından günlük kullanımda- veda etmeye hazırlanmamız gerektiği sonucuna çıktığı aşikar.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler