Nintendo artık Wii U’ları tamir etmeyecek

Nintendo Wii sahibi olup da memnun olmayan, güzel anılarını eşe dosta anlatmayan pek insan görmedim. Maalesef aynı şeyi Wii U için söylemek mümkün olmadı. Ülkemizdeki bulunurluğu hayli düşük olan model sadece 13.6 milyon adet satılırken finansal anlamda da Nintendo’ya baş ağrısı olmaktan kurtulamamıştı.

Diğer taraftan her Nintendo konsolu gibi Wii U da kendi kemik kitlesine sahip elbette ve halen konsolu kullanan çok sayıda insan mevcut. Nintendo’dan gelen son haber ise maalesef Wii U kullanıcılarının canını sıkacak gibi duruyor.

Gözüken o ki Wii U tamiri konusunda eldeki son kale olan Japonya tarafı da 3 Temmuz itibarıyla eldeki yedek parçaları tüketmiş. Nintendo’nun bölge hesabından yapılan duyuru da bu durumu doğruluyor. Haliyle, Nintendo tarafında ürünün resmi yedek parça ve tamirat desteğinin de sonuna gelmiş bulunuyoruz.

Peki bu tamir açısından dünyanın sonu mu? Elbette olmayabilirdi ancak Wii U gibi yaygın olmayan bir konsolun üçüncü parti yedek parça desteği konusunda da PSP veya 3DS seviyesinde olmasını beklemiyoruz.

Bilindiği gibi Nintendo geçtiğimiz yıl Wii U’nun eShop mağazasını kapatmış, bu yılın başında da online servisleri durdurmuştu.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler