Fallout Free Cheyenne için oynaması ücretsiz demo yayınlandı

Son aylarda büyük ölçekli Fallout New Vegas modları birbiri ardına geliyor. Daha önce bir çalışanını Bethesda’ya yolcu eden Fallout London, geçtiğimiz haftalarda ilk oynanış videosunu paylaşan Fallout Nuevo Mexico ve şimdi de mod yapımcısı userKN tarafından yapılan Fallout Free Cheyenne için oynaması ücretsiz bir demo sürüm karşımıza çıkıyor. Oyunun çıkışından bu yana 13 yıl geçmesine rağmen böyle harika modların yapılması, o dönemde bu yapımların oyuncularda ne kadar harika izler bıraktığının kanıtı denilebilir.

Fallout Free Cheyenne modunda bolca politika, kanun dışı olaylar ve çatışmalar karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Hikaye itibariyle Caesar’s Legion bir yerleşim yeri olan Denver’ı sıkı bir rejimle yöneterek çevre yerleşkelere ve insanlara tehdit oluşturuyor. Kuzey arazilerinde ise bu baskıya henüz boyun eğmemiş olan Free Cheyenne şehri savaş hazırlığında. Bir kurye olarak East Forty Caravan Company ile bu şehirdeki Platte Trading Company firmasına bir paket ulaştırmak üzere iş teklifi alıyorsunuz. Bu teklifin ardından hikayeniz başlıyor.

Oynanabilir demoda yeni görevler, yeni fraksiyonlar ve yeni bir dünya var. Henüz üzerinde çalışılmakta olan bir yapım olduğu için çevre biraz boş görünebilir, tabii bunda oyunun artık “eski” olmasının da payı var. Yine de bambaşka bir Fallout New Vegas hikayesine her zaman kapımız sonuna kadar açık. Eğer bu demoyu denemek istiyorsanız Nexusmods’dan indirebilirsiniz.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler