Assassin’s Creed Mirage için çıkış sonrası içerik olmayacak

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen bir Reddit AMA (Ask Me Anything – Bana İstediğini Sor) oturumunda oyuncular Assassin’s Creed Mirage geliştirici ekibinden Stephane Boudon, Sarah Beaulieu ve Jean-Luc Sala’ya bazı sorular sorma şansı buldular. Sorulan sorulara gelen yanıtlar arasında Stephane Boudon tarafından verilen bir bilgi fazlasıyla dikkat çekti.

Boudon, Assassin’s Creed Mirage için oyunun çıkışından sonra ek içerik geliştirme düşüncesinin bulunmadığını belirtti. Bu yanıt oyuncular tarafından nispeten karışık tepkilerle karşılandı, nitekim benzer ölçekte oyunlar olan Assassin’s Creed Unity ve Syndicate ikilisi de çıkışlarından sonra çeşitli ek içeriklerle desteklenmişlerdi.

Assassin’s Creed Mirage üvey evlat mı?

Öte yandan 2020 yılında piyasaya sürülen Assassin’s Creed Valhalla da çıkışından sonra en fazla içerik desteği alan oyun olarak bu bağlamda serinin zirvesine yerleşti. Ölçek olarak büyük bir oyun da olsa, Ubisoft’un bu konuda gerçekten başarılı işler yapabildiğinin önemli bir örneği olarak karşımıza çıkıyor. Bu bağlamda Ubisoft’un oyunu tekrar daha küçük ölçekli ve görece daha kısa bir tarza dönüştürmeye çalıştığını düşünmek olası görünüyor. Son dönemde karşılaştığımız devasa RPG tarzı oyunlardan tekrar daha lineer ve daha spesifik bir rolde oynayacağımız Assassin’s Creed oyunlarıyla karşılaşmamız artık daha mümkün gibi.

Son olarak bunun sebeplerinden biri de geliştirme aşamasında bulunan tam 11 adet Assassin’s Creed oyununun böyle bir girişime kaynak bırakmaması olabilir. Bu yükün azalmasıyla birlikte geliştiriciler daha rahat bir manevra alanı bularak oyuncuların bu konudaki isteğini tartabilirler. Assassin’s Creed Mirage çıkış tarihi 12 Ekim olarak belirtildi, yani bu konuda sürprizler duymamız için en azından 3 ayımız daha var.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler