Genshin Impact ve Discovery kanalı doğa için yardım çağrısı iş birliği yapıyor

Genshin Impact ve Discovery Kanalı hassas doğal yaşam alanları için farkındalık yaratmak ve doğanın güzelliklerine hayranlık uyandırmak amacıyla birlikte “Teyvat’ın Doğal Kaşifleri”ni duyurdu. Ünlüler ve popüler oyun içi karakterler, Dünya Gezegenindeki ve Teyvat dünyasındaki doğanın güzelliklerine odaklanacak. Hayranlar ve oyuncular, eğlenip ödüller kazanmak ve muhteşem doğal dünyamızın korunmasına yardımcı olmak için bir dizi çevrimiçi etkinliğe ve çevrimdışı yardım toplama satışlarına katılmaya davet ediliyor.

Genshin Impact x Discovery Kanalı’nın işbirliği ile gerçekleştirilen Doğa İçin Yardım Çağrısı Kısa Belgeseli’ni, Genshin Impact resmi Youtube kanalında, Türkçe altyazılı bir şekilde izleyebilirsiniz.

Sekiz dakikalık “Doğanın Sesleri” belgeseli, eş zamanlı olarak canlı yayında çeşitli doğal manzaralara eğlenceli bir yaklaşım getirerek izleyicileri, doğadaki rolleri ve insanlar için neden önemli oldukları hakkında bilgilendiriyor ve ardından kurgu odasında film yönetmeniyle sohbet ederken gösteriliyor. Doğanın güzelliklerini ve gerçek değerini gösteren film, çevre kirliliği ve doğaya zararları hakkında bilgilendirici verilerle sona eriyor. Örneğin;

  • Her yıl okyanuslara attığımız plastik atık miktarı 12 milyon metrik tondur. 2050 yılından itibaren okyanuslardaki plastik miktarının bütün balık miktarını geçeceği tahmin ediliyor.
  • 2002 – 2019 tarihleri arasında elde edilen uydu verilerine göre, küresel tropik orman kaybı yılda ortalama 3,6 milyon hektar, yani Belçika’dan çok daha geniş bir alan.

Kısa filmde ünlü aktörler, kaşifler ve çevre aktivistlerinden oluşan ve benzersiz coğrafi şekilleri seslendiren (sırayla) etkileyici bir kadro yer alıyor.

  • Okyanus; Emmy ödüllü HBO dizisi “Game of Thrones”ta Jon Snow karakterini canlandıran Kit Harington tarafından seslendiriliyor. Harington, 2020 yılında iki defa Emmy ödülü, bir defa da Altın Küre ödülü için aday gösterildi.
  • Mercan Resif; çevre aktivisti, “Who Cares Wins” adlı kitabın yazarı ve film yapımcısı Lily Cole tarafından seslendiriliyor. Lily, Environmental Justice Foundation’ın patronudur ve World Land Trust & WWF ile birlikte çalışmıştır.
  • Karlı Dağlar; Discovery Channel’daki “Naked and Afraid”, “First Man Out” ve “Race to Survive Alaska” vb. programlarda oynamış bir hayatta kalma uzmanı ve sporcu olan Max Djenohan tarafından seslendiriliyor. Max Djenohan, daha fazla insanın doğada vakit geçirmesi için ilham olmaya devam etmektedir.
  • Orman; son yirmi yıldır programlar sunmuş, çeşitli makale ve kitaplar kaleme almış olan Kate Humble tarafından temsil ediliyor. En çok bilinen programları şunlardır: “Animal Park”, “Springwatch”, “Autumnwatch”, “Lambing Live”, “Living With Nomads”, “Back to the Land” ve “Escape to the Farm”. En son yazdığı kitabın adı ise “Where the Hearth Is: Stories of Home”dur.
  • Çöl; Discovery Channel’daki “Marooned” ve “First Man Out” gibi programlarda dünyanın dört bir yanındaki hem tehlikeli hem de güzel sayısız çölde bulunmuş ünlü gerçek yaşam doğa kaşifi Ed Stafford tarafından seslendiriliyor.
Wallbang Gaming Network
Genshin Impact ve Discovery kanalı doğa için yardım çağrısı iş birliği yapıyor 2

16 Mart’tan itibaren “Fotoğraf Avıyla Doğayı Keşfet” internet etkinliğindeki mücadeleleri sözcü Kaveh ile birlikte tamamlayanlar Köken Taşı ve Dinginçay Çaydanlığı “Çölde Çiçekler Açsın” dekorasyonunu kazanacak. Ayrıca Genshin Impact, bu haftanın başlarında her biri Teyvat’taki beş yaşam alanını temsil edecek ve hayranlarla ve oyuncularla birlikte keşif yapacak olan beş oyun karakterini (Beidou, Kokomi, Albedo, Tighnari, Candace) duyurdu.

Ayrıca “Teyvat’ın Doğal Kaşifleri” Çevrimdışı Yardım Toplama Etkinliği sınırlı süreliğine Fransa, Almanya, İtalya, Kore ve Birleşik Krallık’ta gerçekleşecek. Geniş bir Genshin Impact ürün yelpazesi, ilk gelen alır sistemiyle satışa sunulacak olup elde edilen gelirler Cool Earth adlı yağmur ormanlarını koruma organizasyonuna bağışlanacaktır. Yalnızca 5 ülkede gerçekleştirilen bu satış etkinliği, ülkemizde, ne yazık ki gerçekleşmemektedir.

“Genshin Impact x Discovery” iş birliği, iki markanın doğanın mucizelerini keşfetmeye yönelik ortak tutkusu sonucunda oluşturuldu. Ortak çabaları, gezegenimizin tehlike altındaki hassas ve kırılgan yaşam alanları için çevresel bir farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Bu etkinlik hakkında daha fazla bilgi için X’te, Instagram’da ve Facebook’ta @GenshinImpact’i takip edebilirsiniz..

PAYLAŞ

İlgili İçerikler