Güney Kore’de bu kez Red Dead Redemption derecelendirildi

Güney Kore’nin Oyun Derecelendirme ve Yönetim Komitesi, bu kez başka bir önemli oyunu derecelendirdi. Geçtiğimiz günlerde Quake II Remastered ile ilgili heyecan yaratan komite, bu kez Rockstar Games’in 13 yıllık oyunu Red Dead Redemption için yeni bir derecelendirme bilgisi listeledi. Gematsu tarafından fark edilen bir detaya göre, söz konusu derecelendirme için kullanılan sınıflandırma numarası konsol oyunlarına yönelik olarak kullanılıyor.

Oyunun orijinal sürümü 2010 Mayıs ayında PlayStation 3 ve Xbox 360 için piyasaya sürülmüştü, ancak PC platformuna gelmemişti. Rockstar Games ise henüz bu derecelendirme bilgisi hakkında bir yorumda bulunmadı.

Red Dead Redemption Remastered mı geliyor?

Daha önce Rockstar bünyesinden bazı oyunlara dair isabetli bilgiler sızdırdığı bilinen bir kişi, geçtiğimiz sene Grand Theft Auto IV ve Red Dead Redemption oyunları için bir remaster sürümü düşünüldüğünü ancak daha sonra iptal olduğunu iddia etmişti.

Red Dead Redemption serisinin devam oyunu olarak piyasaya sürülen Red Dead Redemption 2 ise 2018 yılında çıktıktan sonra uzun yıllar oyun dünyasında bir kilometre taşı olarak anılmaya devam etti. Rockstar Games’in ana firması olan Take-Two Interactive ise serinin toplamda 75 milyon sattığını ve bunun 53 milyonunun ikinci oyuna ait olduğunu açıklamıştı.

Grand Theft Auto 6’nın geliştirme süreciyle meşgul olduğu bilinen Rockstar Games’in bu konudaki güncel pozisyonu, serinin hayranları için bir merak konusu olmuş durumda.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler