Half-Life topluluğu, Combine direnişini konu alan bu modu konuşuyor

Oyun dünyasının tartışmasız en efsane serilerinden Half-Life için zaman zaman halen üçüncü oyun tartışmaları yaşanıyor. Her ne kadar Valve bu konuda çok net konuşmuş olsa da hayranların bir şekilde umudu var. Ancak bu tartışmalar ve sonsuz bekleyiş süredursun, bazı hayranlar ellerini taşın altına koyarak oyun için nefis modlar yapıyorlar. Bugün de bu modlardan biriyle karşınızdayız.

Swelter adlı bu mod, Half-Life 2 hikayesinde Gordon Freeman henüz ortaya çıkmadan önce Combine işgali sırasında direnişin yaşadığı olayları konu alıyor. Direnişin içinde yaşanan gerilimler, sert çatışmalar, Combine saldırıları ve Half-Life evreninde olması gereken her şey bu modun içerisinde bulunuyor. İki saatlik oynanış süresi olan mod için oyuncuların genel kanaati ise bu süreyi gerçekten layığıyla doldurduğu ve anlattığı hikayeyi gereksiz uzatmayarak tadını oyuncunun damağında bıraktığı yönünde. Henüz Steam platformuna çıkmış olan modun yaklaşık 1000 oyuncudan gelen %89 olumlu puanlaması bulunuyor.

Eğer Half-Life 1 ve 2 arasında yaşanan olayları merak edenlerdenseniz, resmi bir oyun olmasa da başarılı bir mod olarak Swelter’a mutlaka bir şans vermelisiniz. Mod ücretsiz olduğu için tek ihtiyacınız olan şey ana oyunun bir kopyası.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler