Helldivers 2 CEO’su oyundaki sorunları düzeltmek için oyunculardan yardım istedi

Helldivers 2 oyuncuları oyun içerisinde yaşanan bazı sorunlardan şikayetçi.

Helldivers 2 anlık oyuncu sayısı rekoru ile PlayStation’ın en büyük lansmanına sahip oyunu olmuştu. Yapımda bulunan çeşitli silahlar ve yağmur gibi gelen düşmanlara karşı savaşma hissiyatı çok başarılıydı. Ancak bu başarıları bir yana, oyunda yaşanan problemler oyuncuların canını sıkıyordu. Bu problemlerin arasında hem oyun içi hatalardan kaynaklı sorunlar hem de diğer oyuncuların ortaya çıkardı problemler bulunuyor.

Wallbang Gaming Network
Helldivers 2 CEO’su oyundaki sorunları düzeltmek için oyunculardan yardım istedi 3

Helldivers 2 geliştiricisi Arrowhead Game Studios’un Ceo’su tarafından yapılan X (Twitter) üzerinde atılan gönderi altında hem çeşitli öneriler hem de şikayetler gönderilmiş durumda Bazı oyuncular görev sonu çıkan paneldeki istatistiklerin yetersizliğinden şikayet ederken bazı oyuncular ise oyun içerisinde rastgele oyuncular ile eşleştiklerinde, saçma sebepler ile oyundan atıldıklarını söylediler.Bu sebepler arasında az düşman öldürmek, diğer oyuncuların istemediği silahları kullanıp metaya uymamak gibi şeyler bulunuyor.

Wallbang Gaming Network
Helldivers 2 CEO’su oyundaki sorunları düzeltmek için oyunculardan yardım istedi 4

Arrowhead Ceo’su Johan Pilestedt kendine gelen yorumlardan birini alıntılayarak bunun çok “boktan” bir durum olduğunu, kendilerinin bu durumları çözmek için bazı fikirleri olduğunu ancak henüz çözüme ulaşamadıklarını söyledi. Gönderinin devamında ise bu durumun çözümü konusunda oyunculara fikirlerini sorarak destekte bulunmalarını istedi. Ayrıca gelen yorumların birçoğuna geri dönüş sağlayıp, oyuncular ile etkileşimde bulundu.

Helldivers 2, oyun içi problemler, sorunlu oyuncular ve çeşitli etkileşim sıkıntıları yaşamasına rağmen bu yılın en beklenmedik sürprizlerinden biri olmayı başardı. Hem oyuncuların hem de yapımcıların beklentilerinin ötesinde bir satış performansı gösteren Helldivers 2’nin şimdiye kadar 7 milyondan fazla kopya sattığı tahmin ediliyor. Yakın zamanda fabrikalara saldıran robotları durdurup Mechalarına kavuşan oyuncuları ilerleyen zamanlarda neler bekliyor hep beraber göreceğiz.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler