Joker, Suicide Squad: Kill the Justice League ile geri dönüyor

Rocksteady Studios tarafından geliştirilen Suicide Squad: Kill the Justice League, 2 Şubat tarihinde bizlerle buluşacak. Rocksteady Studios 22 Ocak akşamı bir video yayınlayarak oyunun genel yapısı ve Mart ayında ücretsiz olarak getirecekleri birinci sezon içerikleri hakkında bilgiler verdi. Oyunda neler olacak, sezon ile neler gelecek beraber bakalım.

Wallbang Gaming Network
Joker, Suicide Squad: Kill the Justice League ile geri dönüyor 4

Ekip çalışanlarının anlattıklarına göre Suicide Squad, hem tek oyunculu hem de çok oyunculu oynanabilir şekilde tasarlandı. Ancak tek oyunculu şekilde oynasanız bile sizinle beraber savaşan takım üyeleriniz yine yapay zeka şeklinde bulunuyor. Çok oyunculu kısmı için ise oyunda çapraz-platform özelliği de olacak. Bu şekilde oyuncular arkadaşları ile birlikte istedikleri platform üzerinden oyunu deneyimleyebilecekler. 

Oyuncular çok oyunculu modda oynarken bir görev tamamladıklarında kişisel puan alıyorlar. Bu puanlar arasında en yüksek puana sahip oyuncu ise ekip lideri rolünü alıyor. Ekip lideri olan oyuncunun karakteri, görev sonunda diğer oyunculara “seni nasıl yendim woohoo” gibi eğlenceli veya alaycı şekillerde tepki veriyor. Bu da aslında oyunda grup içerisinde de bir rekabet sağlamış oluyor. Ayrıca çok oyunculu mod ile oynayanlar için de bir ek ödüllendirme sistemi bulunuyor.

Suicide Squad: Kill the Justice League – Joker

Mart ayında  ücretsiz olarak geleceği söylenen sezon içerisinde bir çok yeni içerik bulunuyor. Harley Quinn, Deadshot, Captain Boomerang, King Shark için yeni kıyafet ve silah özelleştirmeleri, iki adet yeni bölüm ve DC evreninin en ünlü karakterlerinden biri olan Joker oynanabilir karakter olarak birinci sezon ile birlikte oyuna geliyor. 

Wallbang Gaming Network
Joker, Suicide Squad: Kill the Justice League ile geri dönüyor 5

Bu haberin en ilginç kısmı olan Joker’e gelecek olursak. Öncelikle Batman Arkham oyunlarını henüz oynamadıysanız bir sonraki paragraf içerisinde hikaye içerikli spoiler bulunduğunu belirtmek istiyorum. 

Suicide Squad: Kill the Justice League, Batman Arkham oyunlarından yaklaşık 5 yıl sonrasında geçiyor. Batman Arkham oyunlarından Arkham City’de Joker karakterinin oyunun sonunda öldüğünü biliyoruz. Peki bu karakter nasıl geri dönüyor? Yapımcılar bunu şu şekilde açıklıyor. Oyunda bir çoklu evren(Elseworlds) durumu bulunuyor. Yani aslında oyun içerisine eklenen Joker başka bir evrende Suicide Squad üyesi olan, daha genç ve ekip çalışmalarına alışık bir takım oyuncusu. Bu yüzden görüntüsü ve sesi de alışık olduğumuz Joker’lerden farklı bir şekilde bulunuyor.

Joker’in silahları arasında roketli bir şemsiyesi bulunuyor. Bu şemsiyeyi kullanarak kendini havaya fırlatabiliyor, havadayken süzülebiliyor ve kaykay olarak kullanıp düşmanlara saldırabiliyor. Şemsiye dışında ise düşmanlara sallayarak kullanabildiği uzun zincirli bir gürz ve tabanca gibi ateşli silahları da bulunuyor.

Wallbang Gaming Network
Joker, Suicide Squad: Kill the Justice League ile geri dönüyor 6

Rocksteady Studios çalışanlarının dediklerine göre bu sezondan sonraki sezonlar için de yeni oynanabilir görevler, DC evreninde bulunan karakterler ve çeşitli özelleştirmeler oyuna eklenecek. Hatta çalışanlar bu durumu bir çizgi romanın yeni çıkan sayısına benzettiklerini söylediler.

Suicide Squad: Kill the Justice League 2 Şubat tarihinde PlayStation 5, Xbox Series X|S ve PC için piyasaya sürülecek. Oyunun fiyatı; Steam için $69.99, Xbox ve PlayStation için ₺1499, Epic Games için ise ₺1299 olarak belirlendi.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler