Metal Gear Solid Delta: Snake Eater ve Silent Hill 2 Remake bu yıl içerisinde çıkabilir

Playstation 2 döneminin unutulmaz klasiklerinden Metal Gear Solid 3 ve Silent Hill 2 Remake için hazırlanan yeniden yapımların bu yıl çıkma ihtimali var, üstelik kaynak da PlayStation’ın ta kendisi!

PlayStation tarafından paylaşılan blog sayfası ve video içerisinde 2024 yılında platforma gelecek olan oyunlardan bahsedilip, çeşitli bilgiler veriliyor. Bu oyunlardan ikisi ise, henüz çıkış tarihleri hakkında bir bilgi bulunmayan Metal Gear Solid Deta: Snake Eater ve Silent Hill 2 Remake olarak dikkatleri çekiyor.

Playstation tarafından yayınlanan içeriklerde Konami tarafından hazırlanan Metal Gear Solid Delta: Snake Eater ve Bloober Team’in üzerinde çalıştığı Silent Hill 2 Remake, The Last of Us Part 2 Remastered ve Final Fantasy 7 Rebirth gibi oyunların arasında kendine yer buldu.

Daha önce Silent Hill 2 Remake ile ilgili aldığımız son haber, Kasım ayında Bloober Team’in hayranlardan “yeni haberler konusunda sabırlı olmalarını” istediği şeklinde olmuştu. Çok fazla şey paylaşmamış olmalarına rağmen, “süreç gayet sorunsuz bir şekilde ilerliyor” diyerek hayranlara oyunun geliştirmesinin devam ettiği konusunda güvence vermişlerdi.

“Bloober Team olarak Konami’nin Silent Hill serisi üzerindeki planların bir parçası olmaktan gururluyuz. Partnerlerimiz ile birlikte Silent Hill 2 Remake’in olabilecek en iyi kalitede çıkması konusunda çalışıyoruz.”

Metal Gear Solid Deta: Snake Eater konusunda ise geçtiğimiz Ekim ayında yeni oyun içi görüntüler içeren bir video izleme şansımız olmuştu. Snake’i seslendiren David Hayter tarafından “iyi gözüktüğü” konusunda onay alan oyun içi görüntüler, kimi hayranların eski oyun tarzından uzaklaştığı konusundaki düşüncelerinin de hedefi oldu.

Bloober Team ya da Konami tarafından çıkış tarihleri ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmış değil, elimizdeki tek bilgi PlayStation tarafından yayınlanan blog sayfası ve videolar. Fakat bunlar bile oyunların 2024 yılı içerisinde çıkma ihtimalini güçlendiren bilgiler.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler